Kilo vermenin anahtarı bir fincan sıcak çikolata olabilir!

Kilo vermek isteyen çikolata bağımlıları için şahane bir haber. Fiber First'ün yazarı Steve Bennett, bir fincan sıcak çikolata içmenin diyet yapanların kilo vermesine nasıl yardımcı olabileceğini...

Kilo vermenin anahtarı bir fincan sıcak çikolata olabilir!
Yayınlama: 25.05.2024
A+
A-

Kilo vermek isteyen çikolata bağımlıları için şahane bir haber.

Fiber First’ün yazarı Steve Bennett, bir fincan sıcak çikolata içmenin diyet yapanların kilo vermesine nasıl yardımcı olabileceğini anlattı. Ancak hazır çikolataları unutun. Zayıflamak isteyenlere özel ev yapımı tarifi deneyin.

Bennett, içeceği şekersiz kakao tozuyla hazırlamanın lif alımını artırarak daha az aç hissetmenize yardımcı olabileceğini söylüyor. Birçok kişinin günlük olarak önerilen miktarda lif tüketmediğinin de altını çiziyor. Sonuç olarak, sizi daha uzun süre tok tutar ve çoğu zaman kilo almanın nedeni olan atıştırmalık arzunuzu durdurmanıza yardımcı olabilir.

Bennett şöyle devam etti:

‘Diyetinizde daha fazla lif bulunması, daha az yemenizi sağlar ve daha uzun süre tok hissetmenizi sağlar. Sıcak çikolatanın ana maddesi olması gereken kakao tozu yüksek oranda lif içeriyor. Mağazadan satın alınan versiyonların sorunu, çok fazla şeker ve kimyasal içermesidir. Ancak tadı da aynı derecede güzel olan basit, sağlıklı bir versiyona sahip olabilirsiniz.Eğer önce lifi koyarsanız, daha sonra ne isterseniz yiyebilirsiniz, ancak daha tok hissettiğiniz için daha az yemeye başlarsınız.’

Steve’in sıcak çikolata tarifinde 200 ml ılık süt, iki tepelemeyemek kaşığı sade kakao tozu ve iki çay kaşığı tatlandırıcısı yer alıyor.

Yüksel lifli beslenme ömrü uzatıyor

Lif yalnızca kilo kaybına yardımcı olmakla kalmıyor, aynı zamanda sağlık açısından başka yararları da var; 2015 yılında yapılan bir araştırma, yüksek lifli diyet uygulayan kişilerin herhangi bir nedenden ötürü ölme olasılığının daha düşük olduğunu öne sürüyor.

Kaynak: MUSTAFA BAYGIN/ÖZEL HABER

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.