İstanbul’da özel huzurevinde şiddet! Bakanlık soruşturma başlattı

Huzurevindeki şiddet olayına ilişkin Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, “Bakanlığımızca başlatılan idari soruşturma sonucuna göre örgüt hakkında gerekli işlem yapılacaktır. Tutuklanan personelle ilgili başlatılan hukuki süreci de yakından takip edeceğiz. polis ekiplerince gözaltına alındı” dedi.

İstanbul’da özel huzurevinde şiddet! Bakanlık soruşturma başlattı
Yayınlama: 10.06.2024
A+
A-

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından “İstanbul’daki huzurevinde şiddet” haberine ilişkin açıklama geldi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından, İstanbul’daki özel bir huzurevinde yaşlılara şiddet uygulandığı haberine ilişkin, “Bakanlığımızca başlatılan idari inceleme sonucuna göre kuruluş hakkında gerekli süreç işletilecektir.” açıklaması yapıldı.

Açıklamada, bazı basın yayın organlarında İstanbul’daki özel bir huzurevinde görev yapan personelin, yaşlılara şiddet uyguladığı haberlerine ilişkin açıklama yapılması gereği duyulduğu belirtildi.

“Hukuki sürecin yakın takipçisi olacağız”

Söz konusu olayın ardından İl Müdürlüğüne bağlı ekiplerin ivedilikle merkeze giderek incelemelerde bulunduğunun aktarıldığı açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Olayla ilgili adli ve idari soruşturma başlatılarak, söz konusu olaya karışan personel M.Ş.Ö’nün iş akdi kuruluş tarafından feshedilmiştir. Yaşanan olayın mağduru huzurevi sakinlerinin ise ifadelerinin alınmasının ardından sağlık muayeneleri yapılmıştır. Bakanlığımızca başlatılan idari inceleme sonucuna göre kuruluş hakkında gerekli süreç işletilecektir. Emniyet birimlerince gözaltına alınmasının ardından tutuklanan personelle ilgili başlatılan hukuki sürecin de yakın takipçisi olacağız. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Kaynak: ANADOLU AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.