İran Cumhurbaşkanı Reisi’nin konvoyundaki helikopterlerden biri kaza sonucu düştü

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin konvoyundaki bir helikopterin kaza yapmasıyla ilgili son gelişmeleri öğrenin. Kazanın detayları ve yaşananlar hakkında güncel bilgiler haberimizde. İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin Azerbaycan...

İran Cumhurbaşkanı Reisi’nin konvoyundaki helikopterlerden biri kaza sonucu düştü
Yayınlama: 19.05.2024
A+
A-

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’nin konvoyundaki bir helikopterin kaza yapmasıyla ilgili son gelişmeleri öğrenin. Kazanın detayları ve yaşananlar hakkında güncel bilgiler haberimizde.

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’nin Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile iki ülke sınırında bir barajın açılışına katıldığı sırada yaşanan olay, ülkede endişe yarattı. İran devlet televizyonu tarafından yapılan açıklamaya göre, Reisi’nin konvoyundaki bir helikopter kaza yaptı.

Yarı resmi Tesnim Haber Ajansı, kaza yapan helikopterin Reisi’yi taşıdığını iddia etti. Ancak Fars Haber Ajansı, yoğun sis nedeniyle Reisi’yi taşıyan helikopterin zorunlu iniş yapmak zorunda kaldığını ve Cumhurbaşkanı Reisi’nin kara yoluyla Tebriz’e gittiğini duyurdu.

Devlet televizyonu da kaza yapan helikopterin sert bir iniş yaptığını ve olay yerine ilk yardım ekiplerinin sevk edildiğini bildirdi. Reisi’nin konvoyunda toplam 3 helikopterin bulunduğu belirtildi.

İran’ın Doğu Azerbaycan Valiliği, kazayla ilgili henüz “olası ölü ve yaralılar” hakkında net bir bilgi veremeyeceklerini açıkladı. Olayla ilgili detaylar, resmi yetkililerden gelecek açıklamalarla netleşmesi bekleniyor.

Kaynak: ANADOLU AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.