Hababam Sınıfı Güle Güle oyuncuları kim, konusu ne? Hababam Sınıfı Güle Güle ne zaman çekildi?

Hababam Sınıfı Güle Güle oyuncuları kim, konusu ne? Hababam Sınıfı Güle Güle ne zaman çekildi?
Yayınlama: 15.05.2024
A+
A-

Hababam Sınıfı Güle Güle filmi, Türk sinemasının efsane serisi Hababam Sınıfı’nın son filmidir. İlyas Salman, Adile Naşit, Ayşen Gruda gibi usta oyuncuların yer aldığı bu film, 1981 yılında çekilmiştir. İşte filmin oyuncuları ve konusu…

Türk sinemasının unutulmaz yapıtlarından biri olan Hababam Sınıfı serisinin son filmi Hababam Sınıfı Güle Güle, televizyon ekranlarında izleyicilerle buluşmaya devam ediyor. Rıfat Ilgaz’ın eseri olan ve yönetmenliğini Ertem Eğilmez’in üstlendiği bu film, Türk sinemasının altın dönemlerinden birine damga vuran önemli yapıtlardan biridir.

Hababam Sınıfı Güle Güle, 1981 yılında çekilmiş olup 1 Mayıs’ta vizyona girmiştir. Serinin altıncı filmi olan bu yapım, Kemal Sunal, Halit Akçatepe ve Tarık Akan gibi ünlü isimlerin olmadığı tek Hababam Sınıfı filmidir. Bununla birlikte, filmde İlyas Salman, Adile Naşit, Ayşen Gruda, Şevket Altuğ gibi usta oyuncular başrolleri paylaşmıştır.

Filmin konusu ise şu şekildedir: Doğulu bir ailede yetişen edebiyat hocası Mehmet Bülbül’ün tayini Özel Çamlıca Lisesi’ne çıkar. Mehmet Öğretmen, ilk başta öğrencilerin küçümseyici tavırlarına aldırış etmez ancak zamanla öğrencileriyle yakınlaşarak onların sorunlarına yardımcı olur. Özellikle Ayşegül adında bir öğrencinin yaşadığı sıkıntıları çözmek için çaba gösterir. Ancak sınıftaki öğrencilerden biri olan Gamze’nin Mehmet Hoca’ya duyduğu aşk, olayların seyrini değiştirir. Mehmet Hoca’nın tayini çıkınca ise sınıf, ona veda etmek için bir parti düzenler.

Hababam Sınıfı Güle Güle, Türk sinemasının unutulmazları arasında yer alırken, nostaljik bir yolculuğa çıkarmaya devam ediyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.