Garanti Bankası satılıyor mu, kim alıyor? Garanti Bankası’ndan açıklama

Garanti Bankası satılıyor mu, kim alıyor? Garanti Bankası’ndan açıklama
Yayınlama: 15.05.2024
A+
A-

Garanti Bankası’nın satılacağına dair haberlerin ardından BBVA’dan yapılan açıklama ile iddialar yalanlandı. Detaylar haberimizde.

Bugün medyada yer alan Garanti Bankası’nın satılacağına dair haberler, finans dünyasında büyük yankı uyandırdı. Ancak, bu iddiaların gerçekle hiçbir ilgisi olmadığı ortaya çıktı. Garanti BBVA’nın ana şirketi BBVA, resmi olarak bu konuda bir açıklama yaparak iddiaları yalanladı.

BBVA’nın Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yaptığı açıklamada, “BBVA’nın Banco Sabadell’i devralmak üzere sunduğu teklifin tamamı BBVA hisseleriyle finanse edilecek şekilde planlanmıştır. Teklifi finanse etmek için Garanti BBVA’daki hisselerin satılacağına dair çıkan haberlerin tamamı asılsız olup, hiçbir temele dayanmamaktadır. BBVA’nın Garanti BBVA’ya olan güveni ve bağlılığı tamdır.” ifadelerine yer verildi.

Bu açıklama ile Garanti Bankası’nın satılacağına dair iddiaların asılsız olduğu netlik kazandı. Garanti BBVA’nın ana hissedarı olan BBVA’nın bu açıklamasıyla birlikte, bankanın geleceğiyle ilgili spekülasyonlar da son bulmuş oldu.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.