Fenerbahçeli milli sporcuyu yılan ısırdı! Durumu ağır

Fenerbahçeli milli sporcuyu yılan ısırdı! Durumu ağır
Yayınlama: 10.05.2024
A+
A-

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün sporcularından milli boksör Rabia Topuz, antrenman yaparken ayağından yılan ısırdı. Olayın ardından hastaneye kaldırılan Topuz’un tedavisi yoğun bakımda devam ediyor. Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, milli boksörün sağlık durumunun iyiye gittiğini belirtti.

Milli boksör Rabia Topuz, dün beraberinde milli sporcu Hatice Akbaş ve antrenör Kerem Akbaş ile antrenman için Malatya’nın Akçadağ ilçesine bağlı Kotan Gölü mevkisine gitmişti.

Ancak, milli takım kampından dönen Topuz’un antrenman sırasında beklenmedik bir olay yaşandı. Kırsal alanda koşu yapan Rabia Topuz’un ayağını bir yılan ısırdı.

Olayın ardından antrenör Akbaş tarafından ilk müdahalesi yapılan Topuz, Akçadağ Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Daha sonra ise tedavisi için Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi ve şu an yoğun bakımda tedavisi devam ediyor.

Türkiye Boks Federasyonu, konuyla ilgili bir açıklama yaparak, “Milli sporcularımızdan Rabia Topuz, geçirdiği rahatsızlık nedeniyle yoğun bakımda yatmaktadır. Kendisine acil şifalar diliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, Topuz’un sağlık durumu hakkında bilgi vererek, “Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavisi devam ediyor. Durumu bugün daha iyi, ilk kritik 24 saati atlattı, ancak halen tedbir amaçlı yoğun bakımda. Doktorlar durumunun iyi olduğunu ve yarın normal servise alabileceklerini söylediler.” şeklinde konuştu.

Fenerbahçe Spor Kulübü de milli sporcu Rabia Topuz için geçmiş olsun mesajı paylaştı. Açıklamada, “Fenerbahçe Boks Şubemizin başarılı boksörü Rabia Topuz’un yoğun bakımda olduğunu öğrenmiş bulunuyoruz. Sporcumuza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, en kısa sürede sağlığına kavuşmasını temenni ediyoruz.” denildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.