Ereğli-EREGL temettü ne zaman hesaba geçer?

Ereğli Demir Çelik-EREGL temettü ödemesi için beklenen gün geldi. EREGL yatırımcıları Ereğli temettü ne zaman hesaba geçer, EREGL temettü 2024 ne zaman hesaba yatar? sorularının yanıtlarını aramaya başladı. İşte Erdemir Ereğli’den gelen en son temettü ödemesi açıklaması ve Ereğli temettünün hesaplara yatacağı tarih…

Ereğli-EREGL temettü ne zaman hesaba geçer?
Yayınlama: 16.04.2024
A+
A-

Ereğli temettü ödemesi yatırımcıları heyecanlandırdı. İstanbul Sanayi Odası-İSO 500 listesine göre, Türkiye’nin en büyük 5’nci sanayi kuruluşu olan Ereğli’de temettü zamanı geldi. 2024 yılında ilk kez temettü dağıtacak olan Ereğli Demir Çelik, yatırımcıların gözdesi oldu. EREGL hisse başına brüt 0,50 TL, net  0,45 TL nakit kâr payı ödeyecek. Peki EREGL yatırımcıları temettüyü ne zaman alacak, Ereğli temettü hesaplara ne zaman yatacak? İşte yanıtlar…

Ereğli temettü almak için 15 Nisan’da EREGL hisse senedi sahibi olmanız gerekiyor

Ereğli temettü pay dağılımları 16 Nisan 2024 günü yapılacak. EREGL temettü hakkından yararlanmak isteyen pay sahiplerinin 15 Nisan 2024 Pazartesi günü seans kapanışında ellerinde EREGL hisse senetlerinin bulunması gerekiyor. 

Ereğli temettü ne zaman hesaba geçer?

Temettü ödemeleri yasal düzenlemeye göre pay dağıtımı tarihinden 2 gün sonra hak sahiplerinin hesaplarına aktarılıyor. Yatırımcıların T2 olarak bildikleri bu bekleme süresi her temettü ödemesi için geçerli bir takas süresi. Yasal mevzuata göre temettü dağıtımı sonrası payların hak sahiplerinin hesaplarına geçmesi için 2 iş günü takasta bekleme zorunluluğu var. Bu süre Ereğli temettü ödemeleri için de geçerli.  16 Nisan Salı pay dağılımının yapılacağı Ereğli’de yasal bekleme süresi olan 2 iş günü, 18 Nisan Perşembe Ereğli temettü hesaplara yatacak. EREGL temettü ne zaman hesaba yatar sorusunun yanıtı 18 Nisan 2024 olarak açıklandı. 

EREĞLİ hisse başı ne kadar temettü verecek?

Ereğli 2024 yılının ilk temettü ödemesinde yatırımcılarına hisse başı brüt 0,50TL, net 0,45TL nakit kâr payı ödeyecek. Ereğli Demir Çelik yatırımcıları sahip oldukları her hisse başına 0,45 TL nakit temettü ödemesi alacak.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.