Dehşete ramak kala! Antalya’da bir yolcu uçağı ön gövdesinin üzerinde indi

Dehşete ramak kala! Antalya’da bir yolcu uçağı ön gövdesinin üzerinde indi
Yayınlama: 09.05.2024
Düzenleme: 09.05.2024 13:57
A+
A-

Alanya Gazipaşa Havalimanı’nda büyük bir tehlike atlatıldı. Corendon Havayolları’na ait Köln-Alanya seferini yapan uçağın iniş sırasında ön tekeri patladı. Uçak, ön dikme üzerine iniş yapmak zorunda kaldı.

8 Mayıs Çarşamba günü İstanbul Havalimanı’ndaki uçak kazasının ardından bugün de Corendon Havayolları’nın Köln – Alanya Gazipaşa seferini yapan 9H-TJF tescilli Boeing 737 uçağının inişi sırasında ön tekeri patladı. Tekerin patlaması sonucu uçak ön dikme üzerine indi. Kazanın ardından yolcu ve mürettebattan oluşan 190 kişi ise uçaktan güvenli bir şekilde tahliye edildi.

Antalya'da bir yolcu uçağı ön dikme üzerine indi! Yolcular tahliye edildi

2 gün üst üste denk gelen uçak kazaları haberleri büyük endişe yarattı. Dün, İstanbul Havalimanı’nda ABD merkezli bir kargo şirketine ait kargo uçağı, ön tekerleği açılmayınca gövdesi üzerine iniş yapmak zorunda kaldı.

Bu olayda ölen veya yaralanan olmadı ve faciadan kıl payı dönüldü.

Antalya'da bir yolcu uçağı ön dikme üzerine indi! Yolcular tahliye edildi

Bugün ise Corendon Havayolları’na ait bir Boeing 737 uçağının Köln – Alanya Gazipaşa seferi sırasında ön tekeri patladı ve uçak ön dikme üzerine indi. Havalimanı ekipleri hızla olay yerine intikal etti ve olası bir yangın riskine karşı önlem aldı.

Güvenlik önlemleri alındıktan sonra yolcular uçaktan güvenli bir şekilde tahliye edildi. Şans eseri, bu korkutan olayda herhangi bir yaralanma bildirilmedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Köln-Gazipaşa seferini gerçekleştiren B738 tipindeki uçağın piste inişini müteakip lastiğinin patladığı ve ön dikmesinin hasar aldığı belirtildi. 184 yolcu ve 6 mürettebatın bulunduğu uçaktaki tüm yolcuların tahliye edildiği ve herhangi bir yaralanma yaşanmadığı ifade edildi. Ayrıca, pistte herhangi bir hasar oluşmadığı ve beklenen uçuşların Antalya’ya divert edileceği açıklandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.