Çorumlu Amir’in ‘Karabük Üniversitesi’ videosu Tanju Özcan’ı çıldırttı

Çorumlu Amir’in ‘Karabük Üniversitesi’ videosu Tanju Özcan’ı çıldırttı
Yayınlama: 11.05.2024
A+
A-

Karabük Üniversitesi’nde siyahi öğrencilerin HIV virüsünü cinsel ilişki yoluyla yaydığı iddialarına ilişkin, “Çorumlu Amir” isimli bir fenomenin tepki çeken bir video yayımlandı. Videoda, skandal ifadeler kullanıldığı ve toplumsal hassasiyetlere aykırı açıklamalar yapıldığı görüldü. Bunun üzerine Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Çorumlu Amir” adlı fenomene tepki gösterdi. Özcan, “Zevzek” ve “Terbiyesiz” ifadelerini kullanarak fenomene karşı çıktı ve şu sözleri sarf etti: “Size itfaiyecilik eğitimi vereceğiz. Kalın tutulamaz denilen itfaiye hortumunu nasıl kavrayacağınızı anlatarak derse başlıyoruz.”

“Çorumlu Amir” olarak tanınan bir sosyal medya fenomeni, Karabük Üniversitesi’nde siyahi öğrencilerin HIV virüsü yaydığı iddialarını skandal ifadelerle işlediği bir video çekti. Videoda, öğrencileri aşağılayıcı ifadeler ve ırkçı göndermeler yer aldı. Bu videoya tepki olarak, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan da sosyal medya hesabından “Çorumlu Amir”e karşı sert bir tepki gösterdi.

Özcan, “Çorumlu Amir”e, “Zevzek” ve “Terbiyesiz” diyerek tepkisini dile getirdi ve şu sözleri sarf etti: “Bu videoyu çeken zevzeğe bir önerim var. Sen bence çikolata renkli kardeşlerini Karabük’e değil Bolu’ya davet et. Farklı bir eğitim istiyorsanız, biz Bolu üniversitesi ile bir protokol yaptık. Bu kapsamda size itfaiyecilik eğitimi vereceğiz. O kalın tutulamaz denilen itfaiye hortumunu nasıl kavrayacağınızı anlatarak derse başlıyoruz. Merak etmeyin bu kısa süreli eğitimimiz hayatınıza çok renk katacak. Tepemin tasını attırmayın aynı eğitimi Karabük üniversitesinde de veririm. Terbiyesiz adam.”

Bu tepkiler, toplumda tartışmalara yol açan ve ırkçılığı körükleyen bir olaya dikkat çekti. Öte yandan, “Çorumlu Amir” ise tepkiler üzerine videosunu silip bir özür paylaşımı yaparak, videoda yer alan ifadelerin yanlış anlaşıldığını ve amacının kötü niyet içermediğini belirtti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.