CHP’li Ağbaba ile AK Partililer arasında “deprem” tartışması: Hakaretler durmak bilmedi

CHP’li Ağbaba ile AK Partililer arasında “deprem” tartışması: Hakaretler durmak bilmedi
Yayınlama: 10.05.2024
A+
A-

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Genel Kurul’da yaptığı konuşmada deprem sonrasında 103 bin konut yapılması gerektiğini belirterek, sadece 7 bin konutun yapıldığını ve evsiz kalan insanların durumunu gündeme getirdi. Ancak AK Parti sıralarından “Yalan söylüyorsun” şeklinde tepki gösterildi.

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Meclis’te yaptığı konuşmada deprem sonrasında 103 bin konutun yapılması gerektiğini ve sadece 7 bininin yapıldığını belirterek, evsiz kalan insanların durumunu gündeme getirdi. Ancak AK Parti sıralarından “Yalan söylüyorsun” şeklinde tepki geldi.

Tartışmanın ardından Ağbaba ile AK Parti milletvekilleri arasında karşılıklı hakaret dolu sözlerin havada uçuştuğu belirtildi. Özellikle “Konuşma lan”, “lan diyorum sana lan”, “zırto”, “ağzın pis”, “utanmaz herif”, “seviyesiz”, “sarhoş” gibi ifadelerin geçtiği tutanaklara yansıdı.

CHP’li Ağbaba’nın deprem konutu sıkıntısını dile getirdiği konuşmasında şu sözler dikkat çekti: “Konut yapılmış altyapı yok, çocuk parkı yok, camisi yok, kültür merkezi yok, sağlık ocağı, yok, yok, yok. Dört duvar teslim edilmiş, maalesef hâlâ insanlar o evlerde, oturulamıyor. Eğer televizyonlarda o kura çekimini izliyorsanız bilin ki bunun tamamı yalan, hiç kimse evinde oturabiliyor değil.”

Tartışma sırasında ise AK Parti milletvekillerinin Ağbaba’ya yönelik olarak hakaretler içeren ifadeler kullandığı ve bu durumun Meclis Başkanı tarafından bir ara verilerek sonlandırıldığı bildirildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.