Boehringer Ingelheim Türkiye’de yeni atama

Boehringer Ingelheim Türkiye, alanında profesyonel isimleri kadrosuna katmaya devam ediyor. Sektörde 20 yılı aşkın deneyimi olan Levent Alev, Boehringer Ingelheim Türkiye’ye Medikal Direktör ve Medikal İşler Müdürü olarak atandı.

Boehringer Ingelheim Türkiye’de yeni atama
Yayınlama: 26.05.2023
A+
A-

Boehringer Ingelheim, Türkiye, Mayıs 2023 – Nesiller boyu insanların ve hayvanların sağlığını ve yaşamlarını iyileştirecek çığır açıcı tedaviler geliştirme misyonuyla çalışan Boehringer Ingelheim, alanında başarılı isimleri bünyesine katarak faaliyetlerini sürdürüyor. 

Sağlık sektöründe 20 yılı aşkın tecrübesi bulunan Dr.Levent Alev, Boehringer Ingelheim Türkiye’nin güçlü kadrosunda yerini aldı.  Boehringer Ingelheim İnsan Sağlığı İş Birimi Medikal İşler Departmanı’nda Medikal Direktör ve Medikal İşler Müdürü görevini üstlenecek olan Alev, kurumun Medikal İşler Departmanı dahilindeki Medikal İşler, Ruhsatlandırma ve Farmakovijilans bölümlerinden sorumlu olacak. Levent Alev, Medikal operasyonların mükemmelliği ve medikal informasyon sorumluluğunu yürütmenin yanı sıra, ruhsatlandırma ve farmakovijilans kapsamına giren, otoriteler ile resmi ilişkilerin yürütülmesi ve geliştirilmesi sorumluluklarını da üstlenecek.

Levent Alev kimdir? 

Özgeçmiş Bilgisi

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, aynı üniversitede Nöroloji Anabilim Dalından Nöroloji Uzmanlığını aldı. 

İlaç sektöründeki kariyerine 1998 yılında Pharmacia firmasında Medikal Müdür olarak başlayan Dr. Levent Alev, 2003 yılında Eli Lilly İlaç’ta Klinik Araştırmalar Hekimi görevini üstlenmiştir. 

Dr. Alev, aynı firmada 2023 yılına kadar sırasıyla Kıdemli Medikal Danışman, Japonya TA Medikal Yöneticisi, Eli Lilly Türkiye Medikal ve Ruhsatlandırma Direktörü ve son olarak Eli Lilly Türkiye ve SAMETA Alliance Kıdemli Medikal Direktörü görevlerini yerine getirmiştir.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.