Beyşehir Gölü’nde facia! Tekne gezisinde 4 kişilik tekne alabora oldu

Konya’da Beyşehir Gölü’nde tekne gezisi facia ile sonuçlandı. İnşaat sektöründe çalışan Yakup Kılıç (36), Dudu A. ve çocukları A.A. (12) ile E.A. (8) ile birlikte geçtiğimiz cuma günü Beyşehir Gölü kıyısındaki Kuşluca Mahallesi’ne gitti. Araçlarını park ettikten sonra tekneleriyle Aygır Adası’na geçtiler.

Beyşehir Gölü’nde facia! Tekne gezisinde 4 kişilik tekne alabora oldu
Yayınlama: 23.06.2024
A+
A-

Dönüş yolunda, saat 10.00 sıralarında, içinde bulundukları tekne alabora oldu. Çocuklar can yelekleri sayesinde su yüzeyinde kalmayı başardı. Anneleri Dudu A. da çocuklarına tutunarak hayatta kaldı. Ancak Yakup Kılıç suda gözden kayboldu.

Aileleri, cumartesi günü saat 01.00 sıralarında kayıp başvurusunda bulundu. Jandarma, AFAD ve itfaiye ekipleri hemen arama çalışmalarına başladı ve Kılıç’ın aracı göl kıyısında bulundu. Dün yapılan çalışmalar sonucunda Dudu A. ve iki kızı kurtarılarak hastaneye kaldırıldı. Ne yazık ki Yakup Kılıç boğularak hayatını kaybetti.

Arama çalışmalarına bugün askeri helikopter de dahil oldu. Helikopterden alınan görüntüler sayesinde saat 13.00 sıralarında Yakup Kılıç’ın cansız bedenine ulaşıldı. Kılıç’ın cesedi otopsi için Beyşehir Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.