Başkan Aydar, seçimde verdiği ikramiye sözü yerine getirdi: Emeklinin maaşı 7 bin lira arttı

Adana’nın Ceyhan İlçe Belediye Başkanı Kadir Aydar, 31 Mart yerel seçimlerini kazanması halinde emekliye ödemek için söz verdiği ikramiyeyi banka hesaplarına yatırdı.

Başkan Aydar, seçimde verdiği ikramiye sözü yerine getirdi: Emeklinin maaşı 7 bin lira arttı
Yayınlama: 11.06.2024
A+
A-

Başkan Aydar, 5 bin lira olarak yapacakları ödemeyi CHP Genel Başkanı Özgül Özel’in “10 bin lira alan emeklinin maaşını asgari ücrete tamamla” sözü üzerine 2 bin lira artırarak 7 bin liraya çıkardı. Kurban Bayramı öncesi yapılan ödemeler emeklinin yüzünü güldürdü.

Murat Göğebakan Kültür Merkezi’nde ilçe genelindeki 2 bin 750 ihtiyaç sahibi emekliye ikramiyelerinin ödenmesine yönelik program gerçekleştirildi. Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, CHP Adana İl Başkanı Anıl Tanburoğlu’nun da katıldığını etkinlikteki konuşmasında, 31 Mart öncesinde “Ceyhan’da emeklilerin yanındayız” dediğini anımsatarak, en düşük emekli maaşı olarak 10 bin TL alan tüm ihtiyaç sahibi emeklilerin kazancını ikramiye ile asgari ücrete tamamladıklarını, parti ayrımı da yapmadıklarını bildirdi. Aydar, “Tüm emeklilerimize huzurlu ve mutlu bayramlar diliyorum” dedi.

CHP Adana İl Başkanı Doç. Dr. Anıl Tanburoğlu da 2002 yılından günümüze emekli maaşındaki erimeyi rakamlarla açıkladı. Tanburoğlu, “Bunca yıl memlekete emek vermiş, hizmet vermiş büyüklerimizin bir bayramda torununa harçlık veremeyecek, kurban kesemeyecek belki evine ekmek giremeyecek günleri yaşıyor maalesef. Bunda kimin suçu olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. İktidar 2002’de göreve geldiğinde 1 emekli maaşı ile 8 buçuk çeyrek altın alıyordu. Şimdi ise 2 buçuk tane çeyrek altın anca alabiliyor. Yani bizim emeklilerimizin 5 buçuk, 6 çeyrek altınımız yok oldu.” dedi.

Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar tarafından açıklanan 7 bin TL’lik ikramiyeden dolayı mutlu olan emekli Mustafa Dere, aldıkları ikramiye ile torunlarını sevindireceğini söyledi. Emekli Veli Çoban da Başkan Aydar’a verdiği sözü yerine getirmesinden dolayı teşekkür etti.

 

 

Kaynak: ZİYA İPEK/ÖZEL HABER

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.