Aksigorta, müşteri deneyimini yeniden tasarlayan projesiyle Qorus Innovation in Insurance Awards 2024’te bronz ödül kazandı

Finans kurumlarına yönelik uluslararası bir dernek olan Qorus tarafından Portekiz’in başkenti Lizbon’da düzenlenen Qorus Innovation in Insurance Awards 2024 (Sigortada İnovasyon Ödülleri) etkinliğinde ödüller sahiplerini buldu.

Aksigorta, müşteri deneyimini yeniden tasarlayan projesiyle Qorus Innovation in Insurance Awards 2024’te bronz ödül kazandı
Yayınlama: 25.06.2024
A+
A-

Finans kurumlarına yönelik uluslararası bir dernek olan Qorus tarafından Portekiz’in başkenti Lizbon’da düzenlenen Qorus Innovation in Insurance Awards 2024 (Sigortada İnovasyon Ödülleri) etkinliğinde ödüller sahiplerini buldu. Dijital dönüşümden aldığı güçle müşteri odaklı sigortacılık deneyimi sunan Aksigorta, “Re-imagining the Customer Experience” (Müşteri Deneyimini Yeniden Düşünmek) kategorisinde “Embedded Card Debt Insurance” (Gömülü Sigorta) projesi ile bronz ödülün sahibi oldu. Bu yıl 9’uncusu düzenlenen ödül törenine 44 ülkeden 288 proje başvurusu yapıldı.

Aksigorta Strateji ve Bireysel Bankasürans Direktörü Elif Horasan, ödül ile ilgili şunları söyledi:

“Aksigorta olarak en önemli hedeflerimizden biri, yeni nesil teknolojileri aktif bir şekilde kullanarak şirketimiz ve tüm paydaşlarımız için katma değer sağlamak. İş süreçlerimizi dijitalleştirerek Aksigortalılar’ın hayatlarını kolaylaştırmak ve müşteri memnuniyetini sağlamak önceliklerimiz arasında. Bugün bağımsız oylama süreci sonunda bu denli önemli ve global bir ödüle ulaştığımız için çok mutlu ve gururluyuz. Bu ödül ekibimizin emeklerinin ve banka sigortacılığındaki başarılı iş birliğimizin somut bir göstergesi diyebilirim. Bizler Aksigorta olarak sigortacılığı dijital iş süreçleriyle kolay, yalın ve ulaşılabilir hale getirerek hem sektörde pozitif ayrışmaya hem de müşteri deneyimine katkı sağlamaya devam edeceğiz.”

Aksigorta’nın “Embedded Card Debt Insurance” projesi, kredi kartı borçlularına sunduğu sigorta hizmeti ile öne çıkıyor. Bu proje ile kredi kartı borçluları, ödeme güçlüğü yaşadıklarında sigorta kapsamında borçlarının bir kısmının veya tamamının sigorta şirketi tarafından ödenmesini sağlayabiliyor. Proje, dijital altyapısı ve müşteri odaklı yaklaşımıyla sektörde beğeni topluyor.

Kaynak: ASLIHAN EKER/ÖZEL HABER

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.