Akıllara durgunluk veren olay! Çorap fabrikasında kaçak elektrikli “Bitcoin” üreten adam yakalandı!

Akıllara durgunluk veren olay! Çorap fabrikasında kaçak elektrikli “Bitcoin” üreten adam yakalandı!
Yayınlama: 10.05.2024
A+
A-

Çorum’da eski bir çorap fabrikasında, piyasa değeri 5 milyon TL olan cihazlar ele geçirildi. Bu cihazlar Bitcoin madenciliği üretiminde kullanılıyordu ve yapılan operasyonda kaçak elektrik kullanıldığı tespit edildi. Operasyon sonucunda bir kişi gözaltına alındı.

Çorum’un Alaca ilçesinde eski bir çorap fabrikasına yapılan operasyonda, piyasa değeri 5 milyon TL olan ve Bitcoin üretiminde kullanılan cihazlar ele geçirildi. Operasyonda Bitcoin madenciliği yapan bir şahıs da gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğü ve Alaca İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, bir istihbaratı değerlendirdi ve daha önceden çorap fabrikası olarak kullanılan bir binanın kiralanarak içerisine Bitcoin üretimi için cihazlar yerleştirildiğini tespit etti. Polis ekipleri, 2 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından operasyon için harekete geçti.

Operasyonda, fabrikaya yerleştirilen ve tanesi 10 bin dolar değerinde olan 16 adet Bitcoin makinesi ile bunlara bağlı internet bağlantı sistemleri ele geçirildi. Yapılan incelemede, S.A. adlı şahsın kaçak elektrik hattı çekerek cihazları çalıştırdığı belirlendi. Operasyon kapsamında S.A. gözaltına alınırken, olayla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.