MTSO Emlakçılar için eğitim semineri düzenledi

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) 39 No’lu Emlak ve Destek Faaliyetleri Meslek Komitesi, emlak eğitimi konusunda çok ünlü olan uluslararası eğitmen Barış Kılıçarslan’ı Mersin’e getirdi. MTSO Emlak Komitesi Başkanı Ümit utku Mete, Eğitime çok önem verdiklerini belirterek, bunun için Barış Kılıçarslan’ı Mersin’e getirdiklerini söyledi.

MTSO Emlakçılar için eğitim semineri düzenledi
Yayınlama: 06.06.2024
Düzenleme: 11.06.2024 15:10
A+
A-

MTSO 39 No’lu Emlak ve Destek Faaliyetleri Meslek Komitesi, kendi üyelerine yönelik eğitimlerini sürdürüyor. Uluslararası Eğitmen ve Yazar Barış Kılıçarslan’ı üyeleriyle buluşturan Komite, katılımcıları “Durgun Piyasalarda Satış Prensipleri” konusunda bilgilendirdi. MTSO Konferans salonunda düzenlenen eğitime MTSO Başkanı Hakan Sefa Çakır ile Meclis Başkanı Hamit İzol, MTSO Emlak Komitesi Başkanı Ümit Utku Mete ile çok sayıda emlakçı katıldı. Eğitim öncesi söz alan MTSO Başkanı Hakan Sefa Çakır, her sektör gibi emlak sektörünün de zor bir süreçten geçtiğini belirterek sektör temsilcilerinin böylesi eğitimlerle birleşip gücünü artırması gerektiğini vurguladı. Emlakçılara birlik ve beraberlik çağrısında bulunan Çakır, bu tür eğitimlerin mesleğin kalitesini artırdığını söyledi.

Emlak sektörünün halen ciddi sorunlarının olduğunu dile getiren Mete, sektörün ve emlak sektöründeki mesleki niteliğin artması için ‘Taşınmaz Ticareti Yetki Belgesi’ alabilmek adına gereken bir yıllık stajın istisnasız uygulanması gereğini vurguladı. Stajın sektörün niteliği ve asgari mesleki standartların tesisi anlamında önemine değinen Mete, yılbaşına kadar kaldırılan staj zorunluluğuna dikkat çekti. Staj düzenlemesine tepki gösteren Mete, “Maalesef yılbaşına kadar bu zorunluluk kalktı ve bu süreçte emlak alanında hiç deneyim ve bilgisi olmayan arkadaşlar yetki belgesi alacak. Bu, sektörün kalitesi adına olumsuz bir şey. Ancak yılbaşı sonrasında tekrar staj zorunluluğu getirilecek olmasından dolayı mutluyuz. Sektörün niteliği çok önemli” diye konuştu.

Kaynak: Müjde Demir/ Özel Haber

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.