Yabancı uyruklu vatandaş emekli zabıta amiri patronunu öldürdü

Yabancı uyruklu vatandaş emekli zabıta amiri patronunu öldürdü
Yayınlama: 11.05.2024
A+
A-

Afyonkarahisar’da eski zabıta amiri ve çiftçi Mehmet Akşit, yanında çalışan Suriye uyruklu çoban tarafından bıçaklı saldırıya uğradı. Bu saldırı sonucunda boynundan yaralanan Akşit, eve gidip eşinden yardım istedi. Ancak, hastaneye kaldırıldığında hayatını kaybetti. Kaçan şüpheli çoban ise jandarma ekipleri tarafından yakalandı.

Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde, eski zabıta amiri ve çiftçi Mehmet Akşit (56), yanında çalışan çobanın bıçaklı saldırısı sonucu boynundan yaralandı. Eve gidip eşinden yardım isteyen Akşit, hastaneye kaldırıldığında maalesef hayatını kaybetti. Kaçan şüpheli çoban ise jandarma tarafından yakalandı.

Olay, dün akşam saatlerinde Sandıklı’ya bağlı Örenkaya köyü Kır mevkiinde meydana geldi. Emekli zabıta amiri ve çiftçi olan Mehmet Akşit, yanında çalışan Suriyeli çoban M.M. ile iş konusunda tartıştı. Tartışmanın ardından, Akşit traktörle tarlasını sürerken, çoban M.M. tarafından bıçaklı saldırıya uğradı.

Mehmet Akşit, yaralanmasına rağmen çiftlik evine giderek çobanın kendisini bıçakladığını söyledi. Ancak, hastaneye ulaştığında hayatını kaybetti. Olayın ardından kaçan şüpheli çoban M.M., jandarma ekipleri tarafından yakalandı.

Jandarma, geniş kapsamlı bir inceleme başlatarak şüpheliyi bulmak için çalışmış, dronlarla dağlık alanda arama yaparak şüpheliyi yakalamıştır. M.M. gözaltına alındı ve olayla ilgili başlatılan soruşturma devam etmektedir.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.