UBS ve Credit Suisse bankaları birleşiyor!

UBS İsviçre Başkanı Sabine Keller-Busse, UBS ve Credit Suisse’in İsviçre birimlerinin birleşmesinin 1 Temmuz günü tamamlanabileceğini duyurdu.

UBS ve Credit Suisse bankaları birleşiyor!
Yayınlama: 11.06.2024
A+
A-

UBS İsviçre Başkanı Sabine Keller-Busse, UBS ve Credit Suisse’in İsviçre birimlerinin birleşme sürecinin 1 Temmuz 2024’te tamamlanabileceğini açıkladı. Neue Zuercher Zeitung gazetesine verdiği röportajda Keller-Busse, birleşme planının çok iyi ilerlediğini belirterek, “Birleşme işlemi 1 Temmuz 2024 tarihine kadar tamamlanabilir” dedi. Müşterilerin 2025 yılı içinde UBS’nin BT sistemlerine geçmeye başlayacağını da ekledi.

Keller-Busse, UBS ve Credit Suisse’in ana şirketlerinin birleşmesinin geçtiğimiz ayın sonunda tamamlandığını hatırlattı. Geçen yılın mart ayında İsviçre Cumhurbaşkanı Alain Berset, küresel bankacılıkta piyasaları daha fazla sarsacak çalkantıları önlemek amacıyla UBS’in küçük rakibi Credit Suisse’i satın aldığını duyurmuştu. Berset, bu gelişmeyi “uluslararası piyasaların istikrarı için büyük önem taşıyan bir anlaşma” olarak değerlendirmişti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.