Trendyol e-ihracatta şampiyon oldu

Türk ürünlerini dünya pazarlarıyla buluşturan Trendyol, e-ihracatta Türkiye’nin şampiyonu oldu.

Trendyol e-ihracatta şampiyon oldu
Yayınlama: 09.06.2024
A+
A-

Türk ürünlerini dünya pazarlarıyla buluşturan Trendyol, e-ihracatta Türkiye’nin şampiyonu oldu.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen “İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni”nde e-ihracat kategorisinin birinciliği Trendyol’a layık görüldü. Törende ödülü Trendyol Grubu Başkanı Çağlayan Çetin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Trendyol Grubu Başkanı Çağlayan Çetin: “Bu ödülü tüm Türk üreticileri adına alıyoruz.”

Trendyol’un aldığı ödül ile ilgili değerlendirmede bulunan Çetin, şunları söyledi:

“Türkiye’nin zengin yer altı kaynakları ya da dev gaz sahaları yok. Ancak, gencecik mühendislerimiz, üretim kabiliyetimiz, çalışkanlığımız, kalitemiz, azim ve gayretimiz var. Örnek gösterilen unicornlarımız, girişimci programlarımız, Teknofest gibi dünya standartlarındaki ilham verici buluşmalarıyla ülkemiz global teknoloji arenasında söz sahibi durumda. Trendyol da ülkemizin sahip olduğu ekosistemden aldığı güçle Avrupa ve Ortadoğu’nun ilk beş teknoloji şirketinden biri ve bugün de ülkemizin e-ihracatının şampiyonu haline geldi. Bu ödülün asıl sahibi, geliştirdikleri teknolojilerle tüm dünyaya damga vuran Trendyol’un genç mühendisleri ve ürünleriyle bu ihracatı mümkün kılan Türk üreticileridir.”

Trendyol, 70 binden fazla KOBİ’yi ihracatla buluşturdu

Trendyol’un e-ihracat odaklı çalışmaları kapsamında 70 binden fazla KOBİ’nin ihracatla tanıştığı ve toplam ihracatçı sayısının 90 bini aştığı belirtildi. Hedeflenen ise 300 binden fazla satıcının tamamını e-ihracatçı yapmak.

Trendyol, e-ihracat yoluyla Türkiye’nin sınır ötesi ticaret potansiyelini açığa çıkarmaya devam edecek.

Çetin, Trendyol’un e-ihracat yoluyla Türkiye’nin sınır ötesi ticaret potansiyelini açığa çıkarmaya devam edeceğini ve bu sayede ülkenin ihracat hedeflerine ulaşmasına katkıda bulunacağını vurguladı.

Kaynak: ASLIHAN EKER/ÖZEL HABER

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.