Takeda: 243 yıldır bilimin ışığında insan ve doğa için çalışıyor

Takeda, kuruluşundan bu yana 243 yıldır bilimin ve teknolojinin gücünden yararlanarak karşılanmamış tıbbi ihtiyaçlar için yeni tedaviler geliştiriyor.

Takeda: 243 yıldır bilimin ışığında insan ve doğa için çalışıyor
Yayınlama: 11.06.2024
A+
A-

Takeda, kuruluşundan bu yana 243 yıldır bilimin ve teknolojinin gücünden yararlanarak karşılanmamış tıbbi ihtiyaçlar için yeni tedaviler geliştiriyor. Onkoloji, Nadir Genetik Hastalıklar, İmmünoloji, Hematoloji ve Gastroenteroloji gibi alanlarda hastaların yaşam kalitelerini artırmayı hedefleyen Takeda, sadece ilaç üretmenin ötesinde, önemli sürdürülebilirlik çalışmalarıyla da öne çıkıyor.

Takeda’nın sürdürülebilirlik hedefleri:

2035’e kadar net sıfır sera gazı emisyonu: Takeda, 2022 yılında yaptığı açıklamada 2035 yılına kadar operasyonlarında net sıfır sera gazı emisyonuna ulaşmayı taahhüt etti. Bu hedefe ulaşmak için yenilenebilir enerjiye yatırım yapıyor, enerji verimliliğini artırıyor ve emisyon azaltıcı teknolojiler geliştiriyor.
Küresel ısınmayı 1,5 derece ile sınırlamak: Takeda, Paris İklim Anlaşması’nı destekliyor ve küresel ısınmayı 1,5 derece ile sınırlamak için çalışmalar yapıyor.
Su kullanımını azaltmak ve korumak: Takeda, 25’ten fazla üretim tesisinde su kullanımını azaltmak ve korumak için çeşitli programlar yürütüyor.
Biyolojik çeşitliliği korumak: Takeda, biyolojik çeşitliliğin ve gıda güvenliğinin azalmasının küresel sağlığı tehdit eden en önemli unsurlardan olduğuna dikkat çekiyor. Bu nedenle, biyoçeşitliliği korumak için tesislerinin ötesinde çalışıyor ve nesli tükenmekte olan 3200 bitki türünü koruyor.
İklim değişikliğinin etkilerini en aza indirmek: Takeda, iklim değişikliğinin hastalıklarla bağlantıları gibi kritik çevre sağlığı sorunlarının ele alınmasına öncülük ediyor ve iklim değişikliğinin zararlı etkilerini en aza indirmek için çalışmalar yapıyor.

Takeda Türkiye Genel Müdürü Ömür Mangaloğlu, Takeda’nın Türkiye’deki hastalara da umut ışığı olduğunu ve bu konuda şunları söylüyor:

“Takeda’nın odağında her zaman insan var. İnsanlar için daha sağlıklı, dünya için daha parlak bir gelecek misyonumuz doğrultusunda yeni tedaviler geliştirirken, sürdürülebilirlik odaklı bakış açımızla çeşitli projeler hayata geçiriyoruz.”

Takeda’nın Türkiye’deki sürdürülebilirlik çalışmaları:

Takeda, Türkiye’de de sürdürülebilirlik çalışmalarına devam ediyor. Şirket, ilgili kurumlar aracılığıyla bağışlar yaparak ve çeşitli projeleri destekleyerek Türkiye’deki çevre ve topluma katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Takeda’nın örneği ilham veriyor:

Takeda’nın 243 yıllık hikayesi, bilimin ve teknolojinin gücünü insan ve doğa için kullanmanın önemini gösteriyor. Takeda’nın sürdürülebilirlik çalışmaları, diğer firmalara da ilham kaynağı oluyor ve daha yaşanabilir bir dünya için umut veriyor.

Kaynak: ASLIHAN EKER/ÖZEL HABER

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.