Sinan Ateş’in annesinden Özgür Özel’e: Oğul, benim kimsem yok oğlumun katillerini bulun

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in annesi Saniye Ateş ile ablası Selma Ateş, CHP Genel Merkezi’nde Özgür Özel’i ziyaret etti. Ziyaretin ardından ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan anne Ateş, “Dedim ki, ‘Oğul benim kimsem yok. Oğlumun katillerini bulun.’ Cinayetin üstünü kapatmaya çalışıyorlar. Benim torunlarım kapıya çıkamıyor. Hala benim yavrularımı tehdit ediyorlar. Üstünü kapatmaya çalışıyorlar. Öyle bir konuşuyorlar ki sanki suçlu olan biz gibiymişiz gibi.” dedi.

Sinan Ateş’in annesinden Özgür Özel’e: Oğul, benim kimsem yok oğlumun katillerini bulun
Yayınlama: 08.07.2024
A+
A-

Ankara’da düzenlenen silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in annesi Saniye Ateş ile ablası Selma Ateş, CHP Genel Merkezi’nde CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i ziyaret etti.

Görüşmenin ardından açıklama yapan Sinan Ateş’in anne Saniye Ateş, şunları söyledi:

“Dedim ki, ‘Oğul benim kimsem yok. Oğlumun katillerini bulun.’ Cinayetin üstünü kapatmaya çalışıyorlar. Benim torunlarım kapıya çıkamıyor. Hala benim yavrularımı tehdit ediyorlar. Bu yaştan sonra bana da bu düştü.

Üstünü kapatmaya çalışıyorlar. Öyle bir konuşuyorlar ki sanki suçlu olan biz gibiymişiz gibi. Bu siyasi bir davadır. Bu torbacıların arkasında onları kollayanlar var. Ölene kadar peşine düşeceğim. Böyle bir yargılama olamaz.”

Sinan Ateş’in ablası Selma Ateş ise 19 Temmuz sonrasında ikinci bir iddianame hazırlandığında isimleri girmeyen şahısların da isimlerinin girmesini istediklerini söyledi.

Ateş’in açıklamaları şu şekilde:

“19 Temmuz’da biz adalet bekliyoruz. Hakkımızı savunacağız. Tehditlere karşı hiçbirimiz yılmayacağız. Türkiye bir hukuk devleti ise biz adaleti aramaya devam edeceğiz. Sadece bizim değil, tüm Türk milletinin canı yandı. Bu mücadeleden yılmayacağız. Biz orada isim verirken hakim beyin bizim avukatlarımızı susturması acı verici. Karşı tarafın avukatlarının tutuklular çıkarken alkışlaması acı verici. Burası bir hukuk devletiyse biz de hakkımızı sonuna kadar arayacağız. Bu dava burada kapanmayacak. 19 Temmuz sonrasında ikinci bir iddianame çıktığında isimleri girmeyen şahısların da isimlerinin girmesini istiyoruz. Bu isimler işin içinde olmadıktan sonra iki tane torbacıya verilmiş bir cinayet olarak kalacak. Türkiye’nin aydınlığa ulaşmasını istiyorsak hep birlikte bu cinayeti aydınlatmalıyız.”

Kaynak: HABER MERKEZİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.