Meral Akşener, Erdoğan ile görüşmesi sonrası sessizliğini bozdu! İddialara tek tek yanıt verdi

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’la yaptığı görüşmeyle gündemde olan İYİ Parti’nin eski lideri Meral Akşener, günler sonra sessizliğini bozdu. Uzun bir açıklama yayımlayan Akşener, ‘Ofis açtı’ iddialarına ve Erdoğan ile görüşmesine dair konuşulanlara yanıt verdi.

Meral Akşener, Erdoğan ile görüşmesi sonrası sessizliğini bozdu! İddialara tek tek yanıt verdi
Yayınlama: 11.06.2024
Düzenleme: 11.06.2024 20:23
A+
A-

Saray’da sürpriz bir şekilde AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen ve günlerdir gündemde olan İYİ Parti’nin eski genel başkanı Meral Akşener, sosyal medya hesabından uzun bir açıklama yayımladı.

Akşener, ‘Ofis açtı’ iddialarına yanıt verdi.

“Herhangi bir ofis açmadım ve öyle bir planım da yok” diyen Akşener, gazeteci İsmail Saymaz’ın “Beştepe’ye bir işadamının Yargıtay’daki davasını çözmek” iddiasını da yalanladı.

Meral Akşener hakkındaki diğer iddialara ise değinmedi.

Yalanladı

Akşener, X hesabından yayımladığı açıklamada kendisi hakkında yalan haber yaptığını öne sürdüğü gazetecileri eleştirdi, “Ne yazık ki son günlerde ülkemizde yozlaşan birçok değer gibi gazetecilik mesleğinin de, kendisini gazeteci olarak tanımlamasına rağmen görevini yerine getirme şuurundan uzak bir kesim tarafından, demokrasimizdeki kıymetli yeri ve sorumluluğundan uzaklaştırılarak yozlaştırıldığına şahit oluyorum” dedi.

Akşener, gazeteci İsmail Saymaz’ın, “Meral Akşener’e en yakın olduğunu bildiğim isimlerle konuştum. Beştepe’ye gitme ziyaretinin bir iş adamının Yargıtay’daki davasını çözmek olduğunu söyledi ve bunu anlattıktan sonra ‘Yazık bizim emeklerimize’ diye bitirdi” sözlerine değindi.

Akşener, sözlerin gerçek dışı olduğunu söyledi, “Bugüne kadar herhangi bir iş insanı veya başka bir kişi adına, yargıya intikal etmiş bir konuda hiç kimseden açık veya örtülü hiçbir talebim olmamıştır, bugünden sonra da olmayacaktır. İsmail Saymaz’ın bu gerçek dışı iddiası; sadece şahsımı değil, aynı zamanda bağımsız Türk Mahkemelerini ve Sayın Cumhurbaşkanı’nı da zan altında bırakmaktadır” dedi.

“Ofis açtığım iddiası da yalan”

Akşener sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ayrıca 10 Haziran 2024 tarihinde, sosyal medya üzerinden yine İsmail Saymaz’ın şahsi hesabından paylaşılan; ‘İYİ Parti eski lideri Meral Akşener, Çankaya’da TBMM’ye çok yakın bir mesafedeki Cinnah Caddesi 57 numaralı binada ikinci katta ofis tuttu. Taşınma bugün başladı’ paylaşımı da sosyal medyada bilgi kirliliği yaratan gerçek dışı bir paylaşımıdır. Ofis açıp açmadığımı bu kadar çok merak edenleri aydınlatmak isterim ki; Türkiye’nin herhangi bir yerinde, herhangi bir amaçla bir ofis açmadım. Şimdilik böyle bir planlama içerisinde de değilim.”

“Sorumlu haberciliğe davet ediyorum”

Söz konusu haberlerin “dedikodu” olduğunu belirten Akşener, “Gazetecilik mesleğinin itibarı açısından oldukça üzücü olan bu açıklamalarından ötürü İsmail Saymaz’ı; haberciliğin evrensel ilkeleri çerçevesinde tarafsız, şeffaf, dürüst davranmaya ve ciddi, dengeli, sorumlu bir bakış açısıyla haber yapmaya davet ediyorum. Yukarıda ifade ettiğim konular hakkında en kısa zamanda hukuki yollara başvuracağımı da bu vesileyle bilinmesini isterim” dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.