Kübra dizisinde Gökhan’ın ( Semavi) annesi Dilek kimdir, kim oynuyor?

Uzun zamandır heyecanla ve merakla beklenen Kübra dizisi Netflix'te 2. sezonu ile yayınlanmaya başladı. Kısa sürede büyük ilgi gören dizi en çok izlenenler listesine girdi....

Kübra dizisinde Gökhan’ın ( Semavi) annesi Dilek kimdir, kim oynuyor?
Yayınlama: 10.06.2024
A+
A-

Uzun zamandır heyecanla ve merakla beklenen Kübra dizisi Netflix’te 2. sezonu ile yayınlanmaya başladı. Kısa sürede büyük ilgi gören dizi en çok izlenenler listesine girdi. Dizinin konusu kadar oyuncu kadrosu da merak ediliyor. Özellikle dizide Gökhan’ın annesi Dilek kim merak ediliyor. Kübra dizisinde Dilek karakterine Nazal Kesal hayat veriyor. Daha önce  Aşk ve Ceza, Fazilet Hanım ve Kızları, Halka, dizilerinde rol alan başarılı oyuncu Nazal Kesal kimdir, aslen nereli, yaşı kaç? Nazal Kesal dizileri hangisi?

Nazal Kesal kimdir?

Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, tiyatro ve Film yönetmeni Nazan Kesal, 28 Mart 1969 tarihinde Manisa’da dünyaya geldi. İlköğretim ve liseyi Manisa’da tamamlamasının ardından yüksek öğrenimini İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro – Oyunculuk bölümünde 1991 yılında bitirdi. Eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul’a yerleşen Nazan Kesal, Tv dizileri, sinema ve reklam filmlerinde rol aldı. 1996 – 2004 yılları arasında Diyarbakır Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nde oyuncu ve yönetmen olarak görev yaptı. 2004 başında Bursa Devlet Tiyarosu’na atanan sanatçı, Ankara Sanatevi Tiyatrosu, Tiyatro Ayna, Tiyatro İstanbul, Diyarbakır Sanat Merkezi gibi özel topluluklarda da çalıştı. Beykent Üniversitesi Sinema TV bölümünde master yapmıştır. Kendisi gibi oyuncu olan Ercan Kesal’la hayatını birleştiren Nazan Kesal, bir çocuk annesidir.

Oynadığı diziler arasında Aşk ve Ceza, Fazilet Hanım ve Kızları, Halka, Bugünün Saraylısı, Bir Zamanlar Çukurova, Analar ve Anneler, Kayıp Şehir de bulunuyor.

“Kübra” Dizisinin Yönetmeni Kim?

Yapımcılığını Onur Güvenatam’ın üstlendiği, “Kübra” dizisinin yönetmen koltuğunda Yağmur Taylan ile Durul Taylan’ı görüyoruz. Senaryo ise Murat Uyurkulak, Rana Mamatlıoğlu ve Bekir Baran Sıtkı’nın imzasını taşıyor.

“Kübra Dizisinin Oyuncuları Kimler?

İzleyiciyi mucizeler, seçimler ve gerçekler hakkında sorgulayıcı bir yolculuğa davet eden “Kübra” dizisinin başrolünde Çağatay Ulusoy yer alıyor. Ulusoy’a oyuncu kadrosunda Aslıhan Malbora, Ahsen Eroğlu, Nazan Kesal, Cihan Talay, Aytek Şayan ve Ahmet Mümtaz Taylan gibi başarılı isimler eşlik ediyor.

“Kübra” Dizisini Nerede İzleyebilirim?

Sürükleyici hikayesi, gerilimi ve yüksek temposu ile dikkat çeken “Kübra” dizisini, bir Netflix orijinal içeriği olması nedeniyle platformda izleyebilirsiniz.

“Kübra” dizisi, tüm dünyada aynı anda 18 Ocak’tan itibaren Netflix’te yayınlanıyor.

Kaynak: Haber Merkezi

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.