Asgari Ücret

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) Başkanı Ergün Atalay, asgari ücrete ilişkin çağrıda bulundu. Atalay, “Enflasyonun durdurulması, asgari ücrette de iyileştirme yapılması lazım" dedi.
2024 yılının 5 aylık döneminde enflasyon 22,72 oldu. Bu yılın ilk 6 aylık döneminde enflasyon beklentisi 25 seviyelerine çıkarken gözler asgari ücrete çevrildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ev sahipliğinde geçerli olacak zam oranı belirleniyor. Peki Temmuz’da Asgari Ücrete Ara Zam Yapılacak Mı, ne kadar olacak? İşte, asgari ücret zammıyla...
Haberler.com’un aktardığına göre, asgari ücrette yeni bir dönem kapıda. Temmuz ayında yapılacak zam iddialarıyla milyonlarca asgari ücretliyi ilgilendiriyor. Mali idarenin sessizliği, vatandaşları tedirgin ederken, sızdırılan bilgilere göre asgari ücretin 20 bin TL’yi aşması gündemde. Haziran sonuna kadar yapılmaması halinde asgari ücretin gerçek satın alma gücü 13 bin 558 sterline kadar...
SGK ve Avrupa Birliği iş birliğiyle başlatılan “Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi” kapsamında, binlerce kadın işverene ve çalışana 25 ay boyunca asgari ücret tutarında hibe desteği sağlanacak. İşletmelerin kadın istihdamını artırması ve kadın girişimcilerin desteklenmesi hedefleniyor. SGK ve Avrupa Birliği’nin iş birliğiyle hayata geçirilen yeni bir proje, kadın istihdamını teşvik...
Asgari ücret, ocak ayında yüzde 49 zamla 11 bin 402 liradan 17 bin 2 liraya yükseltilmişti. Bu yıl asgari ücrete tek zam yapılacağı açıklanmasına rağmen kamuoyu tarafından “Asgari ücrete ikinci zam gelir mi?” sorusunun yanıtı merak ediliyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, yaptığı açıklamayla asgari ücret tartışmalarına son...
Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, basın mensuplarıyla iftar yemeğinde bir araya geldi. Gündeminde asgari ücret vardı. Arslan, "Eğer enflasyondaki bu yükseliş söz konusu olursa bu tartışma hızlanacaktır." dedi.
Altındağ'da esnafı ziyaret eden İYİ Parti lideri Akşener, emekliler için zam çağrısında bulundu. Akşener, "Seyyanen 11 bin lira bütün emeklilere zam yapılması gerekiyor. En düşük emekli maaşının asgari ücret kadar olması gerekiyor." dedi.
TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, yeni yılda geçerli olacak asgari ücreti belirleme çalışmalarıyla ilgili "Toplumu memnun edecek, bizlerin de razı geleceği rakam olursa 'Varız' deriz." ifadesini kullandı.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, yeni asgari ücretle ilgili, "İstişareler devam ediyor neticelenince paylaşacağız." dedi.
Yeni yılın asgari ücretinin belirleneceği Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun üçüncü ve son toplantısı bugün saat 16:30'da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılacak.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, asgari ücreti bu hafta içinde açıklamayı istediklerini ifade ederek, "Bir rakam yok, komisyonumuz çalışıyor" dedi.