Kimler Geldi Kimler Geçti dizisindeki Beliz gerçekte kimdir?

Kimler Geldi Kimler Geçti dizisindeki Beliz gerçekte kimdir?
Yayınlama: 12.05.2024
A+
A-

Netflix’in büyük bir heyecanla beklenen dizisi Kimler Geldi Kimler Geçti 1. sezonu ile büyük ses getirdi, daha ilk günden en çok izlenen diziler arasına girdi. Dizi avukat olan Leyla Tanlar’ın aşk hayatını ve yanılgılarını anlatıyor. Dizinin konusunu başarılı kalem Ece Yörenç yazdı. Kimler Geldi Kimler Geçti dizisinin oyuncu kadrosu ise tam bir yıldızlar geçidi! Serenay Sarıkaya, Boran Kuzum, Metin Akdülger ve Hakan Kurtaş gibi isimler dizinin başrolünde. Dizide dikkat çeken isimlerden biri de Cem’in avukatı, Sarp’ın eşi Beliz karakteri oldu. Peki Kimler Geldi Kimler Geçti dizisinde Beliz’i oynayan kim? Zeynep Tuğçe Bayat kimdir, kaç yaşında?

Zeynep Tuğçe Bayat kimdir?

Zeynep Tuğçe Bayat, 8 Şubat 1990 tarihinde Mersin’de doğdu. Türk dizi, sinema ve tiyatro oyuncusu olan Zeynep Tuğçe Bayat, eğitimini Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Hukuk bölümünde tamamladı. Ardından oyunculuk hayaliyle Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünde öğrenim gördü.

Üniversite zamanında özel tiyatrolarda reji asistanlığı ve oyunculuk yaptı. Sonrasında birçok dizi ve sinema filminde yer aldı. FOX’ta yayınlanan Arka Sıradakiler dizisinde 2009 yılında rol alarak ilk oyunculuk deneyimini gerçekleştirdi.

2011 senesinde atv’de yayınlanan Gönülçelen adlı dizide “Nevra” karakterini, aynı yıl TNT’de yayınlanan Yıldız Masalı dizisinde “Pelin” karakterini, 2014 senesinde Ah Neriman dizisinde “Yeşim” karakterini ve 2015 senesinde Star TV’de yayınlanan Çilek Kokusu dizisinde “Gonca” karakterini canlandırdı. Show TV’de yayınlanan Baba adlı dizide “Şahika” karakterini canlandırdı.

Son olarak ise, TRT 1 ekranlarında yayınlanan Teşkilat dizisine Siyah İnci karakteriyle dahil oldu.

Zeynep Tuğçe Bayat, eşi

Zeynep Tuğçe Bayat, kendisi gibi oyuncu olan Cansel Elçin ile 23 Ağustos 2020 tarihinde evlendi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.