İkinci el araç piyasasında durgunluk sürüyor! Oto galericiler temmuz ayını işaret etti…

Bayram öncesi ikinci el araç piyasasında beklenen hareketlilik bu yıl yaşanmadı. Oto galericiler, piyasada araç bolluğu yaşandığını ve fiyatların yüzde 20 gerilediğini belirtti. Temmuzdan sonra sıfır araçlara zam geleceğini ve bunun ikinci el piyasasına da yansıyacağını ifade eden galericiler, şu anda araç almanın doğru zaman olduğunu söyledi.

İkinci el araç piyasasında durgunluk sürüyor! Oto galericiler temmuz ayını işaret etti…
Yayınlama: 11.06.2024
A+
A-

Oto galerici Gürkan Keleş, ikinci el otomobil piyasasının durgunlaştığını belirtti. Keleş, “Bayram öncesi uygun fiyatlı araçlar satılıyor. İkinci el araç fiyatları da gerilemiş durumda. Araç fiyatları ortalama yüzde 20 düştü. Sürücüler için şu anda araç alma zamanı. Temmuzdan sonra sıfır araçlarda fiyat artışı bekliyoruz. Bu zamlar ikinci el piyasasına da yansıyacaktır. Yüksek fiyattan araç alanlar ise araçlarını şu an satmıyorlar. Biz oto galericiler olarak fiyatlarımızı geri çektik” dedi.

Keleş, daha önceki bayramlarda daha fazla hareketlilik olduğunu belirterek, “Arabasını satıp mevduat faizine yatıran vatandaşlar da var. Ancak araba fiyatlarının düşmeyeceğini, elbet yükseleceğini düşünüyoruz. İkinci el piyasasında eskiden araba bulunmuyordu ancak şu anda araç bolluğu var. Araba çeşitleri bu dönemde çok fazla” diye konuştu.

Galericiler, temmuz ayından sonra sıfır araçlara zam geleceğini ve bunun ikinci el piyasasına yansıyacağını belirtiyor. Bu nedenle araç almak isteyenlerin acele etmesi gerektiğini vurguluyorlar.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.