Fatih Mehmet Kacır: Türkiye yabancı yatırımcıların sağlam yatırım ortağı oldu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fatih Kacır, GE Aerospace Türkiye Teknoloji Merkezi’nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin son 22 yılda sağladığı siyasi istikrar, genç ve yetenekli iş gücü, modern teşvik sistemi ve iş yapma kolaylığı sağlayan mevzuat altyapısıyla uluslararası yatırımcılar için güvenilir bir yatırım ortağı olduğunu vurguladı.

Fatih Mehmet Kacır: Türkiye yabancı yatırımcıların sağlam yatırım ortağı oldu
Yayınlama: 08.06.2024
A+
A-

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, GE Aerospace Türkiye Teknoloji Merkezi’nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin teknoloji üretme ve geliştirme kabiliyetinin 21. yüzyılda ekonomik büyümenin ve kalkınmanın temel unsuru olduğunu vurguladı. Bakan Kacır, Ar-Ge, inovasyon ve girişimciliğin bütüncül bir bakış açısıyla ele alındığı, bilimin, teknolojinin ve yüksek katma değerli üretimin teşvik edildiği güçlü bir üretim ve inovasyon ekosistemi inşa ettiklerini belirtti. Ayrıca, son 22 yılda Türkiye’nin sağladığı siyasi istikrar, genç ve yetenekli iş gücü, modern teşvik sistemi ve iş yapma kolaylığı sağlayan mevzuat altyapısıyla uluslararası yatırımcılar için güvenilir bir yatırım ortağı olduğunu ifade etti.

Bakan Kacır, önümüzdeki dönemde Türkiye’de bürokrasiyi azaltan ve iş ortamını iyileştiren yapısal reformları kararlılıkla sürdüreceklerini ve yatırımcılarla işbirliği içinde hareket etmeye devam edeceklerini söyledi. GE Aerospace Türkiye Teknoloji Merkezi’nin ülkemizin nitelikli insan kaynağına, katma değerli üretim ve teknoloji geliştirme vizyonuna inanarak Türkiye’deki operasyonlarını ölçeklendirdiğini belirten Bakan Kacır, GE Aerospace Türkiye Teknoloji Merkezi’nin, GE Aerospace’in küresel ölçekteki 5 mühendislik merkezi arasında yer aldığını ve Türkiye’nin küresel ve bölgesel üretim üssü olarak konumlandırılması için beraber çalışmaya hazır olduklarını açıkladı.

Ayrıca, Kacır, KOSGEB tarafından desteklenen APY-Teknoloji Geliştirme Merkezi’nin açılışına katılarak Türkiye’nin 2030 için belirlediği “100 bin teknogirişim 100 Turcorn” hedefine giden yolda merkezin önemli bir adım olacağını ifade etti. Türkiye’nin teknoloji girişimleri alanında önemli başarılar elde ettiğini vurgulayan Bakan Kacır, Türk teknoloji girişimlerinin “garaj modeli” başarısına dikkat çekti ve Türkiye’nin bu alandaki başarısının devam edeceğini belirtti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.