Esrarengiz monolit yetkililer tarafından kaldırıldı

Bir hafta önce ABD’nin Nevada eyaletinin Las Vegas yakınlarında keşfedilen esrarengiz monolit, yetkililer tarafından kaldırıldı. Monolitin nereden geldiğiyle ilgili bir açıklama yapılmazken, 2020’den beri ABD ve Romanya’da defalarca görülen prizma yapılar esrarını korumaya devam ediyor.

Esrarengiz monolit yetkililer tarafından kaldırıldı
Yayınlama: 24.06.2024
A+
A-

Las Vegas, Nevada yakınlarındaki ıssız bir dağ silsilesinde kayaların arasında bulunan esrarengiz monolit yetkililer tarafından kaldırıldı. Monolitin bölgeye nasıl getirildiği henüz çözülemedi.

Las Vegas polisi X’te yayınladığı gönderide, parlayan, 1 metre 95 santim uzunluğundaki prizmanın kaldırıldığını duyurarak, “Öğenin bulunduğu yere nasıl geldiği veya kimin sorumlu olabileceği bilinmiyor” dedi.

Bir hafta önce keşfedilen nesne, Stanley Kubrick’in “2001: A Space Odyssey” filminde görünen monoliti çağrıştırması nedeniyle sosyal medyada dikkatleri üzerine çekti.

Las Vegas polisi arama kurtarma ekibi üyeleri monoliti, Çöl Ulusal Yaban Hayatı Koruma Alanı’nın bir parçası olan Gass Peak yakınlarında buldu.

Gizemli monolitler 2020’den beri esrarını koruyor

Las Vegas’da tespit edilen esrarengiz monolit, 2020’den beri ortaya çıkan sütunların sonuncusu oldu.

Kasım 2020’de, Utah’ın kırmızı kaya çölünün Mars benzeri manzarasının derinliklerinde benzer bir metal monolit bulunmuştu. Ardından Romanya’da, Kaliforniya’nın merkezinde, New Mexico’da ve Las Vegas şehir merkezindeki ünlü Fremont Caddesi’nde görülmüştü.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.