CANiK, 25’inci yaşını kutluyor

CANiK Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Aral, “Vizyonumuz, ateşli silahlar ve savunma alanında inovasyonun, kalitenin ve zeka dolu çözümlerin en üst düzeyde temsilcisi olmaktır” dedi.

CANiK, 25’inci yaşını kutluyor
Yayınlama: 18.09.2023
A+
A-

Türkiye’nin savunma sanayisindeki önde gelen markalarından CANiK, 25’inci yaşını kutluyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, dünyanın en büyük 6’ncı hafif silah üreticisi konumuna ulaşan ve üretiminin yüzde 95’ini dört kıtadaki 70 ülkeye ihraç eden CANiK’in temelleri 1998 yılında Samsun’da küçük bir atölyede atıldı. Şirket, aradan geçen 25 yılda dünyanın dört bir tarafındaki dost ve müttefik ülkelerine tabancalarını, uçaksavarlarını, toplarını ve atış kontrol sistemlerini ihraç etme başarısı gösterdi.

Açıklamada 25. yıl kutlama mesajına yer verilen CANiK Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Aral, ‘CANiK ailesi olarak, 25 yıl süren bir yolculuğun gururunu ve sevincini coşkuyla kutlamanın zamanı geldi. 18 Eylül 1998’de, 69 senelik sanayici aile olarak savunma sanayine ilk adımımızı attığımız günden bugüne, gözü global savunmanın zirvesine dikmiş bir hedefe sadık kaldık. Bu hedefe ulaşma yolunda, stratejik planlarımızı kararlılıkla uygulayarak bugünlere geldik.’ ifadelerini kullandı.

“Vizyonumuz küresel sahnede global marka olmak”

CANiK’in elde ettiği tarihi başarılarına, şirketin sahip olduğu ilkelerin rehberlik ettiğini belirten Aral, ‘Sürdürdüğümüz bu destansı yolculuk boyunca, dürüstlük, adalet, şeffaflık ve çözüm odaklılık gibi temel ilkelerimizden hiçbir zaman sapmadık. Bu ilkeler, CANiK’ın temel taşlarıdır ve bize yolumuzda rehberlik eden değerlerdir. Vizyonumuz, ateşli silahlar ve savunma alanında inovasyonun, kalitenin ve zeka dolu çözümlerin en üst düzeyde temsilcisi olarak, küresel sahnede global marka olmaktır. Misyonumuz ise ateşli silahlar ve savunma alanında geleceğin ürünlerini, hizmetlerini ve çözümlerini tasarlayan, geliştiren, üreten ve yetenekli insan kaynağına yatırım yaparak yüksek verimliliğe sahip akıllı süreçleri hayata geçirmektir.” değerlendirmesinde bulundu.

“Yeni zaferlere imza atacağımıza olan inancımız tamdır”

25 yıldır, sadece ülke için değil, aynı zamanda dost ve müttefik ülkeler içinde çözüm ortağı oldukları aktaran Aral, ‘Hayallerimizi gözümüzde canlandırdık, planlarımızı yaptık ve bunları hayata geçirdik. Bu yolda karşımıza çıkan zorlukları, vefakar ve kararlı çalışanlarımız ve iş ortaklarımızla beraber aştık. Hedeflere ulaşmada tesislerimizi şüksek teknoloji merkezleri formunda hazırladık. CANiK ailesi olarak, başkalarının hayal bile edemediği başarılara birlikte ulaştık. Bundan sonra da birlikte çalışarak yeni zaferlere imza atacağımıza olan inancımız tamdır. Sadece CANiK markası altında değil, sahip olduğumuz CANiK Academy, AEI Systems, Unirobotics, Unidef ve Mecanik gibi tüm iştirakler ve markalarımızla birlikte, bu heyecanı yaşamaya devam edeceğiz.” açıklamasını yaptı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.