Borçelik, Deneyim Günleri ile geleceğin mühendislerini ağırladı

Türkiye’nin önde gelen galvanizli çelik üreticisi Borçelik, “Deneyim Günleri” adı verilen bir etkinlik serisiyle ODTÜ ve İTÜ’den gelen 39 mühendislik öğrencisini ağırladı.

Borçelik, Deneyim Günleri ile geleceğin mühendislerini ağırladı
Yayınlama: 24.06.2024
A+
A-

Türkiye’nin önde gelen galvanizli çelik üreticisi Borçelik, “Deneyim Günleri” adı verilen bir etkinlik serisiyle ODTÜ ve İTÜ’den gelen 39 mühendislik öğrencisini ağırladı. Bu program, Borçelik’in sürdürülebilirlik stratejisinin bir parçası olarak topluma fayda yaratan projelerine katkıda bulunma hedefiyle hayata geçirildi.

Etkinlikte neler oldu?

ODTÜ ve İTÜ Metalurji ve Malzeme Mühendisliği ve Makine Mühendisliği üçüncü ve dördüncü sınıf lisans ve yüksek lisans öğrencileri katıldı. Program, kahvaltı ve Borçelik’e dair bilgilendirici bir sunumla başladı.
Şirketin tarihçesi, sektördeki öncü konumu, odak alanları, aldığı ödüller ve kariyer fırsatları hakkında bilgiler paylaşıldı. Detaylı bir saha turu ile üretim merkezi incelendi ve Borçelik yöneticileriyle sohbet edildi. Birebir kariyer mentorluğu seansları ve Borçelik İnsan Kaynakları ile mülakatlar gerçekleştirildi. Eğlenceli aktiviteler ve yarışmalar da düzenlendi.

Borçelik’ten geleceğe yatırım

Borçelik, Deneyim Günleri ile geleceğin mühendislerine ilham vermeyi ve sektöre katkıda bulunacak yeni nesiller yetiştirmeyi amaçlıyor. Şirket, bu tür programlara ilerleyen dönemlerde de devam edecek ve farklı okullardan ve bölümlerden öğrencileri de dahil etmeyi planlıyor.

Kaynak: ASLIHAN EKER/ÖZEL HABER

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.