Birbirlerine husumetli Hakan Akdoğan ve Numan Karakoç’un organize suç örgütü çökertildi

Birbirlerine husumetli Hakan Akdoğan ve Numan Karakoç’un organize suç örgütü çökertildi
Yayınlama: 11.05.2024
A+
A-

Hakan Akdoğan ve Numan Karakoç’un liderliğindeki birbirleriyle husumetli iki farklı organize suç örgütü  operasyonla çökertildi. Operasyon, toplamda 7 ilde gerçekleştirildi ve 60 şüpheli yakalandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, organize suç örgütlerine yönelik “Mahzen” operasyonlarının gerçekleştirildiğini duyurdu. İstanbul merkezli Mahzen-42 operasyonları, Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı koordinesinde gerçekleştirildi.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün yürüttüğü çalışmalar sonucunda İstanbul ve İzmir’de gerçekleştirilen operasyonlarda, Başakşehir’de faaliyet gösteren Hakan Akdoğan’ın (Cezaevinde) liderliğini yaptığı ve Numan Karakoç’un liderliğini yaptığı iki ayrı husumetli organize suç örgütü çökertildi.

Operasyonlar neticesinde Numan Karakoç ve 32 kişi yakalandı. Şüpheliler arasında elebaşı Numan Karakoç da bulunuyordu.

Şüphelilerin, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, kasten adam öldürmeye teşebbüs, kasten yaralama, genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, 6136 sayılı kanuna muhalefet, tehdit ve mala zarar verme gibi suçları işledikleri tespit edildi. Operasyonlar sonucunda 7 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet av tüfeği ve çeşitli miktarda uyuşturucu madde ele geçirildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.