Bayram süresince Ayvalık’ın nüfusu yaklaşık 1 milyona ulaştı

Kurban Bayramı tatilinde iç turizmin ve Kuzey Ege’nin önemli merkezlerinden Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde ziyaretçi yoğunluğu yaşanıyor.

Bayram süresince Ayvalık’ın nüfusu yaklaşık 1 milyona ulaştı
Yayınlama: 19.06.2024
A+
A-

Ayvalık, doğal güzellikleri, özellikle Cunda (Alibey) adası başta olmak üzere 22 adası, 17 kilometre uzunluğundaki Sarımsaklı plajları, gün batımının en güzel izlendiği Şeytan Sofrası gibi noktaları, kırmızı mercanları, zengin gastronomisi, kamp ve karavan turizmiyle bu bayram da büyük ilgi görüyor.

Tatilciler özellikle Sarımsaklı plajlarında denize girerek serinlemeyi, akşamları Cunda Adası’nda keyifli gezintiler yapmayı tercih ediyor. Cunda, doğası, tarihi ve kültürel zenginliklerinin yanı sıra gurme dünyasının tanıdığı restoranlarıyla da ünlü. Deniz ürünleri ve mezeleriyle lezzetli bir tatil deneyimi sunuyor.

Bayram nedeniyle yoğun araç trafiği yaşanan Ayvalık ilçesinde otoparklar dolup taşınca, tatilciler araçlarını cadde ve sokakların yanı sıra mahalle aralarında buldukları boş alanlara park ediyor. Gezi tekneleriyle günlük turlara katılan ziyaretçiler ise iskelelerde uzun kuyruklar oluşturuyor.

Ayvalık, yaz sezonunu bayram yoğunluğuyla açıyor. 20 bin yatak kapasiteli 425 konaklama tesisi bulunan ve 75 bine yakın kişinin yaşadığı ilçe, Kurban Bayramı tatilinde nüfusunu yaklaşık 1 milyona çıkarıyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.