Anadolu Efes’in “Eşitlik Bir Güne Sığmaz” projesi EuroLeague Devotion Pazarlama Ödülleri’nde finale yükseldi

Basketbol sahalarındaki başarılarının yanı sıra toplumsal projelere de imza atan Anadolu Efes Spor Kulübü, bu anlamlı çalışmalarıyla bir kez daha takdir topladı.

Anadolu Efes’in “Eşitlik Bir Güne Sığmaz” projesi EuroLeague Devotion Pazarlama Ödülleri’nde finale yükseldi
Yayınlama: 20.06.2024
A+
A-

Basketbol sahalarındaki başarılarının yanı sıra toplumsal projelere de imza atan Anadolu Efes Spor Kulübü, bu anlamlı çalışmalarıyla bir kez daha takdir topladı. EuroLeague’in en iyi pazarlama yapan kulübü seçilen ilk Türk takımı olan Anadolu Efes, “Eşitlik Bir Güne Sığmaz” projesiyle EuroLeague Devotion Pazarlama Ödülleri’nde finale yükselmeyi başardı.

Toplumsal cinsiyet eşitliği için güçlü bir mesaj

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın Türkiye’deki partnerlerinden biri olan Anadolu Efes, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları kapsamında toplumsal cinsiyet eşitliği, eşitsizliklerin azaltılması ve ortaklıklar gibi konularda önemli çalışmalara imza atıyor. “Eşitlik Bir Güne Sığmaz” projesi de bu çalışmaların bir parçası olarak toplumsal cinsiyet eşitliği konusundaki farkındalığı artırmayı ve bu alandaki çözümlere dikkat çekmeyi amaçlıyor.

Anadolu Efes, “Eşitlik Bir Güne Sığmaz” projesini 7 Mart 2024 tarihinde Bayern Münih ile oynanan EuroLeague maçında taçlandırdı. Maç günü konseptini “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” olarak belirleyen kulüp, bu özel günde cinsiyet eşitliği konusunda önemli çalışmalara imza atan Yanındayız Derneği ile iş birliği yaptı.

Geniş kitlelere ulaşan etkili bir kampanya

Projenin etkisini ve erişimini artırmak için Anadolu Efes, maçtan önce yıldız oyuncuları ve Başantrenör Tomislav Mijatovic’in yer aldığı bir video çalışması yayınladı. Bu video sayesinde milyonlarca kişiye ulaşıldı. Maç günü ise salondaki led ekranlarda, fuaye alanında ve etkinlik anonsları sırasında proje görselleri yer aldı. Resmi yayıncı kuruluş S Sport da projeye destek vererek maç yayınında toplumsal cinsiyet eşitliği konusuna dikkat çeken mesajlar paylaştı.

Karşılaşmanın devre arasında da özel bir etkinlik düzenlendi. Anadolu Efes Spor Kulübü’nün kadın emekçileri parkeye davet edilerek taraftarlar tarafından dakikalarca alkışlandı. Bu anlamlı jest, kadınlara olan saygıyı ve takdiri gözler önüne serdi.

Kaynak: ASLIHAN EKER/ÖZEL HABER

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.