Akbank Gençlik Akademisi 3 yılda 150 binden fazla gence ulaşarak geleceğe yatırım yapıyor

Akbank Gençlik Akademisi, 2023 yılında yayınlanan faaliyet raporuyla son 3 yılda Türkiye’nin 208 üniversitesinden 150 bini aşkın gence eğitim, mentorluk ve deneyim fırsatı sunduğunu açıkladı.

Akbank Gençlik Akademisi 3 yılda 150 binden fazla gence ulaşarak geleceğe yatırım yapıyor
Yayınlama: 09.07.2024
A+
A-

Akbank Gençlik Akademisi, 2023 yılında yayınlanan faaliyet raporuyla son 3 yılda Türkiye’nin 208 üniversitesinden 150 bini aşkın gence eğitim, mentorluk ve deneyim fırsatı sunduğunu açıkladı. Gençlerin 21. yüzyıl yetkinlikleri kazanmalarına destek olan Akbank Gençlik Akademisi’nde 3213 saat eğitim verilirken; programa katılanların %60’ını kadınlar oluşturdu.

Akbank İnsan ve Kültür Genel Müdür Yardımcısı Pınar Anapa’nın da vurguladığı gibi, Akbank Gençlik Akademisi, gençlere olan inanç ve tutkuyla geleceğe doğru emin adımlarla ilerliyor.

Anapa’nın sözleri şu şekilde:

“Akbank olarak, gençlere güven duymanın ve potansiyellerini keşfetmeleri için yanlarında olmanın, hayallerini gerçekleştirmeleri ve yenilikçi çözümler üretmeleri için ne kadar değerli olduğunun farkındayız. Akbank Gençlik Akademisi ile gençlerle birlikte yürümekten, hedeflerimizi birlikte sahiplenmekten ve her geçen gün büyüyen bir topluluğa dönüşmekten çok büyük bir mutluluk duyuyoruz. Akademimiz, 3 yılda Türkiye’deki 208 üniversitenin tamamından 150 bini aşkın gence ulaştık. Önümüzdeki dönemde de gençlerle birlikte çalışmaya, ihtiyaç duydukları her alanda yol arkadaşlığı yapmaya devam edeceğiz.”

Akbank Gençlik Akademisi’nde neler oluyor?

Yetkinliklere Giriş 101 Eğitimleri: İklim Krizi ve Sürdürülebilirlik, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, Yapay Zeka ve Metaverse gibi güncel konularda eğitimler.
Yetkinlik Gelişim Eğitimleri: Veri Bilimi, Web3, UI/UX, Android/iOS Development, Finans gibi alanlarda uzmanlaşma programları.
Tamamlayıcı Programlar: Akbank Fellowship Programı, Akbank Düşünce Kulübü, Akbank Kampüste, Sanat ve İyi Olma Hali serileri, Ezber Bozan Deneyim, Söz Sende ve Dijital Staj gibi çeşitli programlar.

Başarılar ve ödüller:

Akbank Düşünce Kulübü: 15. yılında da yenilikçi fikir liderlerini desteklemeye devam ediyor. Kazanan proje sahibi Harvard Yaz Okulu’nda eğitim görüyor.
Akbank Kampüste Yarışması: Sürdürülebilirlik ve Sosyal Etki, İnovasyon ve Girişimcilik ve Dijital ve Teknoloji alanlarında projeler için eğitim ve finansman desteği.
Akbank Fellowship Programı: Tersine mentörlük modülü ile gençler Akbanklı liderlere mentorluk yapıyor.

Kaynak: ASLIHAN EKER/ÖZEL HABER

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.