Yönetim ibra edildi, Fenerbahçe’nin borcu belli oldu

Fenerbahçe’nin tarihi kongresinde ilk gün sona erdi. 9 Haziran Pazar günü gerçekleşecek seçim öncesinde Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve yönetim kurulu, mali ve idari yönden ibra edildi.

Yönetim ibra edildi, Fenerbahçe’nin borcu belli oldu
A+
A-

Fenerbahçe’de Ali Koç ve Aziz Yıldırım’ın aday olduğu başkanlık seçimi öncesinde kongre heyecanının ilk günü sona erdi. Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı 9 Haziran Pazar günü yapılacak seçimle noktalanacak ve sarı-lacivertli kulüp başkanını yarın seçecek. Ülker Stadyumu’ndaki genel kurulda 46 bin 410 kongre üyesinin katılım hakkı bulunuyor.

Yönetim ibra edildi

Fenerbahçe’de Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı, Ülker Stadyumu’nda üye çoğunluğa bakılmaksızın başladı. Genel Kurul’da Divan Başkanlığı’na Vefa Küçük seçildi. Yönetim Kurulu faaliyet raporu ve denetim kurulu raporu okundu. Denetim Kurulu Üyesi Mehmet Vodina, 1 Ocak 2023 – 31 Mayıs 2023 ve 1 Haziran 2023 – 29 Şubat 2024 mali dönemlerine ilişkin denetim kurulu raporunu sundu. Yönetim ve Denetleme Kurulları’nın raporları ayrı ayrı oylamaya sunularak ibra edildi.

Fenerbahçe’nin borcu 307 milyon Euro’ya indi

Öte yandan, Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği’nin 1 Haziran 2024 – 31 Mayıs 2025 dönemini kapsayan bütçesi de kabul edildi.

Sarı-lacivertlilerde, Mayıs 2018’de 612 milyon Euro olan borcun, Şubat 2024’te 307 milyon Euro’ya indiği açıklandı.

Oy pusulaları belli oldu

Olağan Seçimli Genel Kurulu’nda başkan adaylarının oy pusula renkleri belli oldu. Ali Koç sarı, Aziz Yıldırım ise beyaz pusulada yer alacak.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.