Yabani dizisi uyarlala mı, hangi diziden uyarlama? FOX’taki Yabani Kore dizisi mi?

FOX’un yeni sezon dizisi Yabani bu akşam yeni bölümü ile ekrana gelecek. Heyecan dolu bir bölümle seyirciyi karşılayacak olan dizinin konusu da merak ediliyor. Peki FOX’taki Yabani dizisi uyarlama mı, hangi dizden uyarlama? Yabani dizisi herhangi bir diziden uyarlama değildir. Orjinal olan dizinin senaryosunu Hilal Yıldız yazıyor.

Yabani dizisi uyarlala mı, hangi diziden uyarlama? FOX’taki Yabani Kore dizisi mi?
Yayınlama: 19.09.2023
A+
A-

FOX’un yeni sezon bombası Yabani dizisi bu akşam yeni bölümü ile ekrana gelecek. Heyecan dolu bir bölümle daha seyirciyi ekran başına kilitleyecek olan Yabani dizisinde bu akşam büyük bir düğüm çözülecek ve Yaman’ın yıllar önce kayıp olan Ali olduğu ortaya çıkacak. Peki FOX’taki Yabani dizisi uyarlama mı, hangi dizden uyarlama? Yabani dizisi herhangi bir diziden uyarlama değildir. Orjinal olan dizinin senaryosunu Hilal Yıldız yazıyor. 

YABANİ DİZİSİ GERÇEK Mİ?

Yabani dizisi konusunu gerçek bir hikayeden almıyor. Tamamen kurgusal olan Yabani dizisinin orijinal senaryosunu Hilal Yıldız yazıyor.

YABANİ DİZİSİ KONUSU

Kendini bildi bileli sokaklarda hayatta kalma mücadelesi vermiş olan Yaman, çocukken yollarının kesiştiği Cesur, Asi ve Umut’la kendine bir aile kurmuştur. Neden ve nasıl sokağa düştüklerinden bihaber olan bu dört genç, çocukluk travmalarını geride bırakıp birbirlerine tutunmayı seçmişlerdir. Yaşadıkları zor hayat koşullarına rağmen mutludurlar.

Tek dertleri Umut’un tedavisidir. Umut’un yürüyebilmesi için “Mucize Doktor” diye reklamı yapılan yabancı bir doktora umut bağlamışlardır. Ancak bu doktor yılda bir kez Türkiye’ye gelmekte ve sadece o gün sınırlı sayıda hasta görmektedir. Ve muayene ücreti bu çocukların hayatlarında bir arada görmedikleri bir meblağdır. Yaman kağıt toplamaya çıktığı rutin bir günün sonunda Rüya ve Alaz’la karşılaşır ve kendini tuhaf bir yolculuğun içinde bulur. Bu iki şımarık gence yardım etmek üzere girdiği bu küçük maceranın onu kayıp çocukluğuna kadar götüreceğinden habersizdir henüz…

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.