Vali Köşger’den 15 Temmuz şehit ailelerine ve gazilere ziyaret

Adana Valisi Yavuz Selim Köşger ve eşi Fatma Köşger, 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü anma etkinlikleri kapsamında, 15 Temmuz şehitlerinin aileleri ile gaziyi ziyaret etti.

Vali Köşger’den 15 Temmuz şehit ailelerine ve gazilere ziyaret
Yayınlama: 10.07.2024
A+
A-

Vali Köşger, Şehit Piyade Uzman Çavuş Halit Yaşar Mine, Şehit İkiz Polis Memurları Ahmet ve Mehmet Oruç ile Şehit Polis Memuru Yunus Uğur’un ailelerini ziyaret ederek başladı.

Vali Köşger, son olarak 15 Temmuz Gazisi Recep Arslan’ı ziyaret etti. Ziyaretler sırasında şehitlerin aileleriyle ve gazilerle sohbet eden Köşger, milletimizin vatanına olan bağlılığını vurguladı. “Aziz milletimiz, vatanımız uğruna gözünü dahi kırpmadan şehadete yürüyecek kadar vatanına bağlıdır,” diyen Köşger, 15 Temmuz 2016’da da aynı duyguyla hareket eden milletimizin, tanka ve tüfeğe göğüs gererek tarihe bir kahramanlık destanı daha yazdığını belirtti.

Köşger, “Milletimiz, demokrasimize sahip çıkmış ve milli irademize olan bağlılığını tüm dünyaya kanıtlamıştır. Yurdumuzun bütünlüğü, milletimizin birlik ve beraberliğini korumak için şehadete yürüyen tüm kahramanlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum,” dedi.

Vali Köşger, 15 Temmuz ruhunu diri tutmanın ve bu ruhu gelecek nesillere aktarmanın en önemli vazifelerden biri olduğunu belirtti. Köşger, daima şehitlerin ailelerinin yanında olacaklarını sözlerine ekledi.

Ziyaretler, şehitlerin ruhlarına dualar okunmasıyla son buldu.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.