Vahap Seçer, dünyaca ünlü ressamı ziyaret etti

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, dünyaca ünlü Mersinli Ressam Ahmet Yeşil'i ziyaret ederek, "Kendisinin sanatçılık yönünü takdir ediyorum ama diğer taraftan da birikimini, hümanist...

Vahap Seçer, dünyaca ünlü ressamı ziyaret etti
Yayınlama: 26.05.2024
A+
A-

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, dünyaca ünlü Mersinli Ressam Ahmet Yeşil’i ziyaret ederek, “Kendisinin sanatçılık yönünü takdir ediyorum ama diğer taraftan da birikimini, hümanist yapısını da çok takdir ettiğim ve sevgi duyduğum bir arkadaşımdır” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, “Ahmet Yeşil; kendine özgü bir stili olan bir ressam. Kendini dünyada bu alanda ünlü ve saygın yapan; doğa, eşya ya da düşünsel kavramların ip ve halat imgesiyle resme, tuvale ve sanata dönüştürmesidir. Bu stili ve kendine özgü bir çalışma anlayışı takdir edilen ve beğenilen bir ressam olma hüviyetini ortaya çıkarıyor. Bundan sonra da başarılı çalışmalar yapacağına inanıyorum. Kendisine de acil şifalar diledim. Hep sağlıklı olsun, hep bizimle olsun” diye konuştu.

Dünyaca ünlü Mersinli Ressam Ahmet Yeşil ise, “Sanat yaşamımda şimdiye kadar birçok yöneticiyle karşılaştım, kültür-sanata bu kadar destek olan ve yakın duran başkan Vahap Başkanımız oldu. Diğer başkanlar da bu konuda ellerinden geleni yapıyor. Ama Büyükşehir büyük düşünüyor, büyük işler yapıyor” dedi. Mersin’in kültür-sanat kenti olma yolunda ilerlemesi için çalışacaklarını söyleyen yeşil, “Tabi çağdaş sanat müzemizi her vesileyle gündeme getiriyorum” dedi.

Kaynak: MÜJDE DEMİR/ÖZEL HABER

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.