TAG Otoyolu’nda Adana istikametinde yol bakım çalışması nedeniyle kapatıldı! Karayollarında son durum…

Niğde-Pozantı Otoyolu, Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu, TAG Otoyolu, Denizli-Kale-Muğla Yolu, Polatlı-Haymana Yolu, Malatya-Sivas Devlet Yolu, Trabzon-Rize Yolu, Bursa-İnegöl-Bozüyük Yolu, İnebolu-Küre-Kastamonu Yolu ve Ermenek-Mut Yolu üzerinde süren çalışmalar nedeniyle belirli kesimlerde trafik akışında değişiklikler yapılmıştır. Ulaşım kontrollü olarak sağlanmakta ve bazı şeritler trafiğe kapatılarak alternatif güzergahlar kullanılmaktadır.

TAG Otoyolu’nda Adana istikametinde yol bakım çalışması nedeniyle kapatıldı! Karayollarında son durum…
Yayınlama: 09.07.2024
Düzenleme: 09.07.2024 11:08
A+
A-

Kara yollarının çeşitli kesimlerinde yapım, bakım ve onarım çalışmaları devam ediyor. Karayolları Genel Müdürlüğü, bu çalışmaların yapıldığı bölgelerde sürücülerin yavaş gitmeleri, trafik işaret ve işaretçilerine uymaları gerektiğini belirtti.

Niğde-Pozantı Otoyolu:

  • 22-25. kilometreleri ile devamındaki O-21/28 yolunun 0-4. kilometrelerinde, Tüneller mevkisinde Kırkgeçit 15. Viyadüğü’ndeki derz çalışması nedeniyle ulaşım Ankara istikametinden iki yönlü sağlanıyor.

Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu:

  • Gemlik Serbest Bölge-Çağlayan kavşakları 7-8. kilometrelerinde bakım ve onarım çalışması nedeniyle İzmir-İstanbul yönlerinde emniyet şeridi trafiğe kapatılarak, ulaşım diğer şeritlerden sürdürülüyor.

TAG Otoyolu:

  • Osmaniye-Düziçi kavşaklarındaki Şekerdere Viyadüğü’nde genleşme derzi yenileme çalışmaları nedeniyle Adana istikameti trafiğe kapatıldı. Ulaşım Gaziantep istikametinden iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanıyor.

Denizli-Kale-Muğla Yolu:

  • 39-44. kilometrelerindeki yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü devam ediyor.

Polatlı-Haymana Yolu:

  • 2-40. kilometrelerinde çeşitli kesimlerdeki asfalt sathi kaplama yenileme çalışması nedeniyle ulaşım kontrollü gerçekleştiriliyor.

Malatya-Sivas Devlet Yolu:

  • 60. kilometresinde Yeni Tohma Köprüsü’ndeki bakım ve onarım çalışmaları dolayısıyla ulaşım kontrollü olarak Eski Tohma Köprüsü’nden sağlanıyor.

Trabzon-Rize Yolu:

  • 9. kilometresinde Kaşüstü Araç Alt Geçidi’nde yapılacak elektrik, elektronik, mekanik sistemleri yapım, bakım ve onarım çalışması nedeniyle 21.00-06.00 saatlerinde ulaşım geçit üstü bağlantı yollarından sağlanıyor.

Bursa-İnegöl-Bozüyük Yolu:

  • 43-46. kilometrelerinde asfalt yenileme çalışmaları nedeniyle İnegöl-Bursa istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım Bursa-İnegöl istikametinden iki yönlü sürdürülüyor.

İnebolu-Küre-Kastamonu Yolu:

  • 27-33. kilometrelerinde asfalt sathi kaplama çalışmaları nedeniyle sürücüler trafik işaret ve işaretçilerine uymalı.

Ermenek-Mut Yolu:

  • 10-30. kilometrelerinde yapım çalışmaları nedeniyle sürücülerin dikkatli olması ve trafik işaret ve işaretçilerine uyması gerekiyor.

Kaynak: ANADOLU AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.