Shakespeare’in Hamlet’i, Mor ve ötesi müzikali olarak sahnede! “Araf”

BKM yapımcılığıyla sahnelenecek olan "Araf", Shakespeare'in klasik eseri Hamlet'in ölümsüz metnini, Türk rock müziğinin sevilen gruplarından mor ve ötesi'nin şarkılarıyla birleştiriyor. Bu yeni müzikal, "jukebox musical"...

Shakespeare’in Hamlet’i, Mor ve ötesi müzikali olarak sahnede! “Araf”
Yayınlama: 10.06.2024
A+
A-

BKM yapımcılığıyla sahnelenecek olan “Araf”, Shakespeare’in klasik eseri Hamlet’in ölümsüz metnini, Türk rock müziğinin sevilen gruplarından mor ve ötesi’nin şarkılarıyla birleştiriyor.

Bu yeni müzikal, “jukebox musical” türünün Türk sahne sanatlarındaki ilk örneği olma özelliğini taşıyor.

Hamlet’in iç dünyasındaki zorlu mücadeleler, mor ve ötesi’nin etkileyici şarkılarıyla desteklenerek modern bir yorumla seyirciyle buluşacak.

Müzikalde, Hamlet’in ruhsal çıkmazları, insan doğasının karmaşıklıkları ve hakikat arayışı, mor ve ötesi’nin derin ve dokunaklı şarkılarıyla anlatılacak.

Karakterlerin duygusal derinlikleri, grup şarkılarının güçlü melodileriyle ve etkileyici performanslarla sahneye yansıtılacak.

Güçlü bir oyuncu kadrosu, sevilen mor ve ötesi şarkılarına canlı bir orkestranın eşlik edeceği müzikalde, sahne performansları ve görsel şovlarla izleyicilere unutulmaz bir deneyim yaşatılacak.

Hamlet’in trajik hikayesi, mor ve ötesi’nin müzikal yorumuyla, günümüz izleyicisine modern bir bakış açısı sunacak.

“Araf”, tiyatro sahnelerine getirdiği yenilikçi yaklaşımıyla, seyircilere benzersiz bir müzikal deneyimi sunmayı hedefliyor.

Shakespeare’in klasik eserini, mor ve ötesi’nin eşsiz müzikal dünyasıyla buluşturan bu özel yapım, seyircileri duygusal ve müzik dolu bir yolculuğa davet ediyor.

 

Proje Tasarım ve Yönetmen: Ömer Fırat Köker

Yapımcı: BKM

Proje Yapımcıları: Birnil Sarıkaş, Yağmur Akpınar

Video: Onat Esenman

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.