Ömrünü tıpa adamıştı! Prof. Dr. Ali Ayhan 84 yaşında hayatını kaybetti

Kadın hastalıklarının önde gelen isimlerinden Prof. Dr. Ali Ayhan, 84 yaşında hayatını kaybetti. İki ay önce ağır viral enfeksiyon nedeniyle tedavi altına alınan Ayhan, yoğun bakımda tedavi görürken yaşamını yitirdi.

Ömrünü tıpa adamıştı! Prof. Dr. Ali Ayhan 84 yaşında hayatını kaybetti
Yayınlama: 10.06.2024
A+
A-

Prof. Dr. Ali Ayhan için yarın saat 11.00’de Başkent Üniversitesi İhsan Doğramacı Konferans Salonu’nda cenaze töreni düzenlenecek. Ardından, Doğramacızade Ali Paşa Camisi’nde öğle namazına müteakip cenaze namazı kılınacak. Cenaze, çarşamba günü memleketi Mersin’in Anamur ilçesinde aile mezarlığına defnedilecek.

1940 yılında Mersin’in Anamur ilçesinde doğan Ayhan, 1967 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden birincilikle mezun oldu. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde uzmanlık eğitimini tamamlayan Ayhan, akademik kariyerine Hacettepe Üniversitesi’nde devam etti. 1982’de Amerika Birleşik Devletleri’nde jinekolojik onkoloji üzerine çalışmalar yaptı. Türk Jinekolojik Onkoloji Derneği’nin kurucu üyesi ve başkanı olarak da aktif rol aldı.

Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda görev yapan Prof. Dr. Ali Ayhan, kadın kanserleri alanında önemli çalışmalara imza attı ve ömrünü tıp bilimine adamış bir isim olarak anıldı.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.