Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’ne karşı uyarı! Dolandırıcılara karşı dikkat

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, vatandaşları dolandırıcılara karşı uyararak, sahte belgeler ve antetli kağıtlarla evlere gelen kişilere itibar edilmemesi konusunda uyarıda bulundu. Detaylar haberimizde.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’ne karşı uyarı! Dolandırıcılara karşı dikkat
Yayınlama: 29.05.2024
A+
A-

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, son günlerde artan dolandırıcılık vakalarına karşı vatandaşları uyararak, sahte belgeler ve antetli kağıtlarla evlere gelen kişilere itibar edilmemesi gerektiğini belirtti.

Müdürlüğün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, İçişleri Bakanlığı personeli gibi davranarak nüfus sayımı için kimlik bilgilerini doğrulama bahanesiyle evlere gelen dolandırıcılar hakkında bilgi verildi. Ellerinde sahte belgeler ve biyometrik cihazlar bulunan bu kişilerin, şık giyimli oldukları ve kişisel bilgileri ele geçirmeye çalıştıkları ifade edildi.

Açıklamada, nüfus müdürlüklerine gidemeyecek durumda olan vatandaşların taleplerinin karşılanabilmesi için, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüklerinin adreste nüfus hizmeti sunduğu vurgulandı. Ancak, evlere gelen kişilerin gerçekten kurum personeli olup olmadığının kontrol edilmesi gerektiği ve herhangi bir mağduriyet yaşanmaması için dikkatli olunması gerektiği belirtildi.

Vatandaşların, bu tür dolandırıcılık girişimleriyle karşılaşmaları halinde kolluk kuvvetlerine ihbarda bulunmaları önemle vurgulandı. Dolandırıcılara karşı dikkatli olunması çağrısı yapılan açıklama, vatandaşların kişisel bilgilerini paylaşmamaları konusunda da uyarıda bulundu.

Kaynak: ANADOLU AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.