Mesut Özil Türkiye’de futbol akademisi açıyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, uçakta yaptığı değerlendirmelerde, Mesut Özil’in Türkiye’de bir futbol okulu ve akademisi kuracağını açıkladı. Özil’in daha önce İngiltere’de futbol okulu kurduğunu ancak devamının gelmediğini belirtti.

Mesut Özil Türkiye’de futbol akademisi açıyor!
Yayınlama: 08.07.2024
A+
A-

Erdoğan, futbolun gelişimi ve kalıcılığı üzerine şunları söyledi:

“Önemli olan iki husus var. Bir tepeden tırnağa federasyonun yapısı, iki teknik kadroların kalıcılığı… Dikkat edin Batı’ya veya dünyadaki işleyişe, çorap söküğü gibi bir taraftan ör bir taraftan sökülsün, böyle bir şey yok. Yani oturtacaksan bir yapıyı, kalıcılığı çok önemli. Şimdi bu kalıcılığı yakalayabilmek için de şu anda güzel bir tırmanış, genç bir ekip var. Dolayısıyla bu genç ekiple beraber, bir diğer taraftan da yönetim kadrolarını kalıcı kılmak suretiyle atılacak adımlardan ben netice alınabileceğine inanıyorum. Yoksa durmadan değiştir, tekrar getir. Bugüne kadar öyle olmadı mı? Hep değişti. Teknik kadrolar öyle değişti. Federasyon da aynı şeyleri yaşadı. Öyle olmaz. Yani Batı’da veya dünyada başarıyı yakalayanlar hep o kalıcı kadrolarla yakaladılar. Onunla neticeye ulaştılar.”

Mesut Özil’in Türkiye’de futbol okulu açma planlarına değinen Erdoğan, Özil’in Alman milli takımında oynadığı dönemde Türkiye’ye karşı da bir gol attığını hatırlattı. Erdoğan, Mesut Özil’in Almanya’daki ve Real Madrid’deki yapıyı Türkiye’ye getirmek istediğini belirtti ve bu adımın genç yeteneklerin gelişimine büyük katkı sağlayacağını söyledi:

“Şimdi mesela Mesut Özil, bizimle beraberdi. Mesut Alman milli takımında oynarken kaç yaşındaydı? Bizi 3-1 yendikleri maçı ben Merkel’le birlikte seyretmiştim. O zaman 22 yaşındaydı. Bir tane de bize gol atmıştı. Türkiye’de şimdi futbol okulu, akademisi kuruyor. Almanya’daki ve Real Madrid’deki yapıyı bizde oluşturmak istiyor. Böyle bir adım hakikaten atılırsa o yapı aynen bize geçerse, o zaman bırak sen 22 yaşı, 10-12 yaşlarındaki yavruların futbol sahasında yetiştiğini görürüz. Bunlar topa vurmaktan önce saygıyı sevgiyi bu akademide görecekler.”

Bu açıklamalar, Türkiye’nin futbol altyapısının güçlendirilmesi ve genç yeteneklerin yetiştirilmesi konusunda umut verici bir adım olarak değerlendirildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.