Meslekte 50. yılını dolduran eczacılara “Onur Plaketi” verildi

Meslekte 50. yılını dolduran eczacılara “Onur Plaketi” verildi
Yayınlama: 15.05.2024
Düzenleme: 15.05.2024 15:43
A+
A-

ZİYA İPEK-ÖZEL HABER

Adana’da bilimsel eczacılığın 185’nci yılı kutlama etkinlikleri kapsamında eczacılıkta 30 ve 50 yılını dolduranlara Onur Plaketi verildi.

Seyhan Otel’de gerçekleştirilen törenin açılışında konuşan Adana Eczacı Odası Başkanı Mürsel Yalbuzdağ, “Meslekte 30 yıl hizmet etmek dile kolay ama 50 yıllık bir hizmet takdire şayan” dedi.  Meslektaşlarının bu sürede önlerine çıkarılan engellerle kararlı bir şekilde mücadele ettiklerini aktaran Yalbuzdağ, “Eczacı olarak bu seneki temamız ‘Eczacı varsa hayat var.’ Bunun en yakın tanığı; pandemi süresinde her taraf kapalı iken tek açık olan yerler eczanelerimizdi. Depremde de yine bizler en ön safhada rol aldık. O zorlu günde yaklaşık 180’nin üstünde meslektaşımız 48 saat eczane kapatmadı. Halkımızı her koşulda ilaçsız bırakmadık, bırakmayacağız.” ifadelerini kullandı.

Açılış konuşmasının ardından mesleğinde 50 yılını dolduran Ecz. Ahmet Aydın Çölkesen, Ecz. Bedriye Karaaslan, Ecz. Fadime Meziyet Sucak, Ecz.Fatma Semra Büyüknisan, Ecz. Hatice Öztürk, Ecz. Mahmut Nedim Büyüknisan, Ecz. Mahmut Nedim Sözütek, Ecz. Mehmet Hüsamettin Özgül, Ecz. Mustafa Çolak, Ecz. Mustafa Türkmen, Ecz. Nermin Akciğer, Ecz. Nesrin Ahkemoğlu, Ecz. Nesrin Şentürk, Ecz. Semra Özaltın, Ecz. Şendağ Kalkan, Ecz. Ümran Algan Ersan, Ecz. Yalçın İstanbulluoğlu, Ecz. Yılmaz Karaaslan ve Ecz. Zehra Bozdağ ile mesleğinde 30 yılını dolduran Ecz. Emine Alaşehirlioğlu Özkan, Ecz. İlhan Gültekin, Ecz. İpek Bulut, Ecz. Kezban Özlem Değer, Ecz. Meryem Karpuz, Ecz. Nurten Kara, Ecz. Oğuzhan Sürme, Ecz. Özlem Sezgin, Ecz. Özlem Tuna, Ecz. Demirkıran, Ecz. Rüstem Bülent Kurtul, Ecz. Sabriye Vurankaya, Ecz. Sevinç Tural, Ecz. Sibel Kum, Ecz. Şakir Çevikelli, Ecz. Taşkın Özcandan, Ecz. Ümit Hasan Dündar, Ecz. Volkan Zaimoğlu, Ecz. Zeki Erdinç Ülker ve Ecz. Zeynep Yılmaz’a plaketleri ÇÜ Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Eda Kumcu, ADEO Başkanı Ecz. Ö. Mürsel Yalbuzdağ ve YK Üyeleri tarafından verildi.

Plaket verilmesinin ardından sanatçılar Gülçe Akbulut ve Mustafa Şimşek sahne alarak Türk Sanat Müziği’nin eşsiz eserlerini seslendirdi.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.