Mersin Valisi, yeni alınan MR cihazın açılış törenine katıldı

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Mersin Üniversitesi Hastanesinde hizmete alınan MR Cihazının açılış törenine katıldı.

Mersin Valisi, yeni alınan MR cihazın açılış törenine katıldı
Yayınlama: 10.07.2024
A+
A-

Açılış programına; Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Yaşar, Yenişehir Kaymakamı Nevzat Şengök, AK Parti Mersin İl Başkanı Âdem Aldemir, Mersin Üniversitesi Başhekimi Prof. Dr.Yusuf Usta, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Kaya, Rektör Yardımcıları, Akademisyenler ve Radyoloji Bölümü personeli iştirak etti.

Mersin Üniversitesi Hastanesi Radyoloji bölümünde düzenlenen açılış töreninde MR cihazının son teknoloji ürünü olduğunu belirten Vali Pehlivan yapmış olduğu konuşmasında; “Ülkemiz genelinde Sayın Cumhurbaşkanımızın riyasetlerinde sağlık alanında çok büyük ilerlemeler kat edildi, çok büyük yatırımlar yapıldı. Bu bağlamda Sağlık Bakanlığımızın yatırım programları çerçevesinde, 81 vilayetimizde, yurdumuzun her ilinde, her ilçesinde yeni yatırımlar devam ediyor, mevcut sağlık birimlerinin donanımlarının daha da iyileştirilmesine yönelik projeler hayata geçiriyor. Mersin olarak sağlık alanında yaşanan bu gelişmelerden ziyadesiyle faydalanmaktayız. Şu anda İlimizde 1 Şehir Hastanesi, 1 Üniversite hastanesi, 11 devlet hastanesi, 3 ağız diş sağlığı hastanemiz var. Ayrıca 200’e yakın 1. basamak olarak nitelendirdiğimiz sağlık birimlerimiz, aile sağlığı birimlerimiz var.

Yeni alınan MR cihazının Mersin Üniversite hastanesine hayırlı uğurlu olması için dileklerde bulunan Vali Pehlivan, “Malum, tıbbi hizmetlerin, sağlık hizmetlerinin yerine getirilmesinde görüntüleme çok önemlidir. Yeni bir MR cihazı (Manyetik Rezonans) bugün hastanemize kazandırılmış durumdadır. Bu cihazın yapay zeka destekli bir işleyiş içermesi, son teknolojiye uygun daha ergonomik daha konforlu ve ileri düzeyde teknik özelliklere sahip olması çok daha etkin görüntüleme imkanı sağlayacaktır. Bu ve benzeri bütün yatırımların hayata geçirilmesi, vatandaşlarımızın hizmetine sunulması konusundaki desteklerinden dolayı başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Sayın Sağlık Bakanımıza ve Sağlık Bakanlığımızın bütün birimlerine, emeği geçen bütün ve kişi kurumlara teşekkürlerimi sunuyorum.
Hastanemize kazandırılan bu yeni cihazın hayırlı uğurlu olmasını diliyor, bütün vatandaşlarımıza sağlıklı ve esenlikler temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: MÜJDE DEMİR/ÖZEL HABER

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.