Mersin dahil 19 ilde dolandırıcılık operasyonu: 88 gözaltı

Mersin, Kahramanmaraş, Erzurum, Samsun, Nevşehir ve Balıkesir merkezli 19 ilde gerçekleştirilen “Düğüm-1” operasyonlarında, nitelikli dolandırıcılık suçuna karışan 88 şüpheli gözaltına alındı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı koordinesinde ve İl Emniyet Müdürlükleri Asayiş Şube Müdürlükleri tarafından yürütülen operasyonların detaylarını kamuoyuyla paylaştı.

Mersin dahil 19 ilde dolandırıcılık operasyonu: 88 gözaltı
Yayınlama: 09.07.2024
Düzenleme: 09.07.2024 09:20
A+
A-

Operasyonlar, Mersin, Kahramanmaraş, Erzurum, Samsun, Nevşehir ve Balıkesir’in yanı sıra Hatay, Denizli, Adana, Siirt, Diyarbakır, Kayseri, Gaziantep, Şanlıurfa, Batman, İzmir, İstanbul, Muğla ve Manisa illerinde de düzenlendi. Operasyonlar sonucunda, 1748 kişiyi dolandıran 88 şüpheli gözaltına alındı.

Operasyonlarda 10 adet ruhsatsız tabanca, 2 kurusıkı tabanca, 2 ruhsatsız pompalı tüfek, çok sayıda bilgisayar, telefon, sim kart, taşınabilir bellek, döviz ve Türk Lirası ele geçirildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Aziz milletimizin bilmesini isterim ki halkımızı çeşitli yöntemlerle dolandıranların enselerindeyiz. Onlara göz açtırmayacağız. Operasyonları gerçekleştiren kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle.”

“Düğüm-1” operasyonları, nitelikli dolandırıcılıkla mücadelede önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Yakalanan şüpheliler ve ele geçirilen malzemeler, dolandırıcılık suçlarının önlenmesi ve suçluların adalet önüne çıkarılması konusunda kararlılıkla çalışıldığını gösteriyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.