Mersin Büyükşehir’in ‘U-11/U-12 futbol şenlik liği’ ödül töreni ile sonlandı

Çocukların sporla iç içe olması için sportif faaliyet ve organizasyonlar düzenleyen Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 3.’sünü gerçekleştirdiği ‘U-11 ve U-12 Futbol Şenlik Ligi’, ödül töreni ile sonlandı. 3 Haziran’da başlayan; Erdemli, Silifke, Tarsus ve merkezden 147 spor kulübünün katıldığı ve 3 bin çocuğun rekabet ettiği organizasyonda birinci olan takımlara ödülleri takdim edildi.

Mersin Büyükşehir’in ‘U-11/U-12 futbol şenlik liği’ ödül töreni ile sonlandı
Yayınlama: 06.07.2024
Düzenleme: 08.07.2024 10:19
A+
A-

Çocukların sporla büyümesi ve sporla iç iç olması için pek çok organizasyona ev sahipliği yapan Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde bu yıl 3.’sünü düzenlediği ‘U-11 ve U-12 Futbol Şenlik Ligi’, ödül töreni ile sonlandı. 3 Haziran’da başlayan, Türkiye Futbol Federasyonu ve Mersin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) iş birliğinde gerçekleşen Çocuk Futbol Şenliği’nde; Erdemli, Silifke, Tarsus ve merkezden 11 ve 12 yaş grubu çocuklar kıyasıya mücadele etti. 147 spor kulübünün katıldığı ve 3 bin çocuğun rekabet ettiği organizasyonda, birinci olan takımlara ödülleri düzenlenen törenlerle takdim edildi.

Macit Özcan Spor Tesisleri’nde gerçekleşen ödül töreninde aileler de yer alarak, çocuklarının mutluluklarına ortak oldu. Ödül töreninde Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Olcay Tok, Genel Sekreter Yardımcıları Serdal Gökayaz ve Ali Rıza Özdemir, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Emrullah Taşkın ile Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürü Bünyamin Gökayaz da yer aldı.
Ödülleri takdim edilen takımlar arasında; U-11 A Grubu birincisi Mersin Büyükşehir Belediyesi, U-11 B Grubu birincisi Kadirefe, U-11 C Grubu M. Çelikspor, U-11 D Grubu birincisi Yenişehir İdman Yurdu olurken; U-12 A Grubu birincisi Akdeniz Zirve, U- 12 B Grubu birincisi M. Demirspor, U-12 C Grubu birincisi Evrensel, U-12 D Grubu birincisi Toroslar Kartal oldu.

Tarsus’ta gerçekleşen ‘U-11, U-12 Futbol Şenlik Ligi’ 4 grupta oynandı. Turnuvaya ev sahipliği yapan Tarsus Şehir Stadı’nda gruplarında birinci, ikinci ve üçüncü olan takımlara, düzenlenen törenle kupaları verildi. Genç oyuncuların oldukça heyecanlı oldukları gözlenen kupa törenine, kulüp yönetici ve hocalarının yanı sıra aileler de katıldı.

Erdemli’de gerçekleşen ‘U-11, U-12 Futbol Şenlik Ligi’nde, U-11 A ve U-12 A olmak üzere 2 kategoride ödül verildi. Erdemli Stadyumu’nda gerçekleşen ödül töreninde U-11 A grubunda; Erdemli Belediye birinci, Çeşmeli İdman Yurdu ikinci, Koyuncu Irmak takımları üçüncü oldu. U- 12 A grubunda ise; Erdemli Belediye birinci, E.Elit ikinci, Koyuncu Irmak takımı üçüncü oldu.

U-12 D grubunda mücadele eden çocuklardan Mustafa Berzan Taş, turnuvanın çok faydalı olduğunu ve bu süreçte kendini çok geliştirdiğini aktararak, “Takımımız için çok güzel bir başarı bence. Herkes için çok yararlıydı, herkesi sporla buluşturdu. 2 günde bir maç yaptık. Sokakta maç yapmak yerine, burada lig maçları yaptık. Bu sürede çok geliştim” diye konuştu.

Kaynak: Müjde Demir/ Özel Haber

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.