Mersin Büyükşehir, Emekliler Haftası’nda yaş almış yurttaşları mutlu etti

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Emekli Evlerinde ‘Emekliler Haftası’ dolayısıyla etkinlik dizisi gerçekleştirdi.

Mersin Büyükşehir, Emekliler Haftası’nda yaş almış yurttaşları mutlu etti
Yayınlama: 08.07.2024
Düzenleme: 08.07.2024 11:43
A+
A-

Merkezde Halkkent, Yenişehir ve Mezitli Emekli Evi’nin yanı sıra, Tarsus ve Anamur Emekli Evi’nde de eğlenceli organizasyonlar düzenleyen Büyükşehir, yaş almışların hem keyifli vakit geçirmesini hem de moral bulmalarını sağladı. Etkinliklerde pasta keserek kendi haftalarını kutlayan yaş almışlar; Türk Sanat Müziği ile geçmişe giderken, oyun havaları eşliğinde de gönüllerince eğlendi.
Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren merkezde Halkkent, Yenişehir ve Mezitli Emekli Evi’nin yanı sıra Tarsus ve Anamur Emekli Evi’nde de eğlenceli organizasyonlar düzenleyen Büyükşehir, yaş almışların hem keyifli vakit geçirmesini hem de moral bulmalarını sağladı. Etkinliklerde pasta keserek kendi günlerini kutlayan yaş almışlar; Türk Sanat Müziği eşliğinde geçmişe giderken, oyun havaları eşliğinde de gönüllerince eğlendi.

Mezitli Emekli Evi ile ortak bir şekilde Yenişehir Emekli Evi’nde yapılan etkinliğe katılan Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Engin Yıldırım, emeklilere Başkan Vahap Seçer’in selam ve sevgilerini iletti. Yıldırım, “Bu etkinliklere katılmaktan memnuniyet duyuyorum. Her zaman söylüyorum; bu birimin benim daireme bağlı olması benim için gurur verici. Çünkü hayatta en kıymet verdiğim konu tecrübedir, emektir. Emeklilerimiz; birçok alandan, birçok sektörden, birçok iş kolundan tecrübeleriyle emekli oluyorlar. Bunların bize katkısı, benim yaşımın çok üzerinde. Buraya gelip sizlerden tavsiye almak, Emekli Evlerini geliştirme açısından çok önemsediğim bir konu. İyi ki sizlerleyiz” dedi.

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Sosyal Yardımlar Şube Müdürü Özlem Yaşar, hayatın her alanında emeklilerle birlikte olmaya devam ettiklerini ifade ederek, “Tarsus, Halkkent, Yenişehir, Mezitli ve Anamur Emekli Evi’mizde emeklilerimizle birlikteyiz. Büyükşehir olarak, onların kendilerini daha iyi ve verimli hissetmeleri için sağlıkla ilgili eğitimler, piknikler, önemli gün ve haftalarla ilgili canlı müzik eşliğinde etkinlikler düzenliyoruz. Onların sosyalleşmesine katkı vermek amacıyla yine bir dizi program hazırladık. Onlardan biri için de Halkkent Emekli Evi’nde bir araya geldik” sözlerine yer verdi.

Kaynak: MÜJDE DEMİR/ÖZEL HABER

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.