Mersin Büyükşehir Belediyesi Çevre haftası etkinliklerine başladı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Çevre haftası etkinliklerine başladı. ‘Çevremiz İyiyse Biz de İyiyiz’ sloganıyla, ilk etkinliği Çamlıyayla’da bulunan Karageçit bölgesinde yaptı. Katılımcılarla birlikte, insan eliyle kirletilen Karageçit bölgesinde temizlik yapıldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Çevre haftası etkinliklerine başladı
Yayınlama: 05.06.2024
Düzenleme: 11.06.2024 14:38
A+
A-

Mersin Sup Kulübü, Akdeniz Running Kulübü ve Sayapark AVM iş birliğinde gerçekleşen çevre temizlik etkinliğine hem kulüp üyeleri hem de gönüllüler katıldı. Katılımcılar, önce insanlar tarafından çevreye atılan çöpleri toplayarak, temizlik yaptı. Temizlik sonrası onlarca poşet çöp çıktı. Çıkan çöpler arasında hiç biri doğaya ait olmayan, plastik ve cam şişeler, ürün ambalajları, izmaritler, poşetler ve karton parçaları yer aldı. Bölgeyi tertemiz yapan katılımcılar daha sonra Mersin Sup Kulübü öncülüğünde Karageçit Gölü üzerinde sörf tahtaları ile bir gösteri gerçekleştirdi. Etkinlikte; ‘Yeşile Sahip Çık’, ‘Suyu, Toprağı, Yarınları Koru’, ‘O’na İyi Bak, Çünkü O’ndan sadece 1 Tane Var’, ‘Tertemiz Bir Çevre İçin El Ele’, ‘Çöpün Yeri Doğa Değil’, ‘Sağlıklı Yaşam, Sağlıklı Çevre’, ‘Temiz İnsan, Temiz Çevre’, ‘Dünyanın Sağlığı Bizim Sağlığımız’, ‘Geleceğimiz İçin Sıfır Atık’, ‘Geri Dönüştür Kullan, Hayata Bağlan’ sloganlarının yazılı olduğu dövizler de bulundurularak, çevre, doğa ve gezegen adına önemli mesajlar verildi.

“Herkesi etkinliklerimize davet ediyoruz”
Mersin Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Dairesi Başkanlığı Çevre Koruma ve Denetleme Şube Müdürü Tuğba Sanal, her yıl 5-11 Haziran Çevre Haftası kapsamında farklı etkinlikler gerçekleştirdiklerinin bilgisini verdi. Karageçit’te yaptıkları etkinlikten ve hafta boyu yapacakları etkinliklerden bahseden Sanal, “Etkinliğimiz yaklaşık 250 gönüllümüzle başladı. Önce biraz çevre temizliği yaptık, ardından Mersin Sup Kulünü’nden arkadaşlarımız diğer gönüllerimizi de yanlarına alarak Karageçit Gölü üzerinde bizim için bir gösteri düzenlediler. Etkinliklerimiz hafta boyu devam edecek. Önce bir teknik gezi yapacağız. Ardından 5 Haziran’da Etkinlik Merkezi’nde çocuklarımız için atölyeler olacak. 8 Haziran’da Sapark’ın önünde atölyelerimiz ve etkinliklerimiz devam edecek. Bizi izleyen herkesi etkinliklerimize davet ediyoruz” dedi.

Kaynak: Müjde Demir/ Özel Haber

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.