Kral Charles’ın ilk resmi portresi sosyal medyayı karıştırdı: “Cehennem ateşiyle yanıyor gibi”

Kral Charles’ın ilk resmi portresi sosyal medyayı karıştırdı: “Cehennem ateşiyle yanıyor gibi”
Yayınlama: 15.05.2024
A+
A-

İngiltere Kralı 3. Charles, tacı taktıktan sonra yapılan ilk resmi portresini kendi tanıttı. Kırmızı rengin hakim olduğu portre sosyal medyayı ikiye böldü…

Bir yandan Charles ve Kate Middleton’ın kansere yakalanıp sağlık mücadelesi vermesi bir yandan da yıllardır ailenin küçük oğlu Harry ve eşi Meghan Markle’ın aile içinde yarattığı dinmeyen fırtınalar derken İngiliz kraliyet ailesi hiç gündemden düşmüyor.

Yakın zaman önce kanser tedavisi gören kralın durumunun düşünülenden kötü olduğu ve sarayın kötü bir habere hazırlıklı olmak için gizlice çalıştığı söyleniyordu. Ancak Charles herkesi yanıltarak bir yandan tedavisine devam ederken bir yandan da kraliyet görevlerine geri döndü ve harıl harıl çalışmaya başladı.

Kral olarak ilk  resmi portresi özel törenle tanıtıldı

Dün Buckingham Sarayı’nda düzenlenen tören ise Charles için oldukça özel anlara sahne oldu. 75 yaşındaki hükümdar kral olup tacını taktıktan sonra yapılan resmi portresinin tanıtım töreninde portrenin üzerindeki örtüyü kendisi kaldırdı ve resmi dünyaya gösteren kişi oldu. Tanınmış İngiliz ressam Jonathan Yeo tarafından üç yılda bitirilen portre Buckingham Sarayı’nda özel bir törenle tanıtıldı. Törene Kraliçe Camilla’yle katılan Charles’ın oldukça neşeli olduğu gözlerden kaçmadı.

Ressam onu askeri üniformasıyla çizdi

Resimde Charles elinde bir kılıç tutarken ve 1975 yılında Alay Albayı olduğu İngiliz Ordusu birliği Welsh Muhafızları’nın parlak kırmızı üniformasını giyerken görülüyor. Kral tabloda dramatik kırmızı bir arka plan üzerinde, omzunun üzerinde tahta çıkışını simgeleyen kıpkırmızı bir kelebekle tasvir edilmiş.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.